KREŞ İLAÇLAMA

KREŞ İLAÇLAMA

KREŞ İLAÇLAMA

Kreşler gözümüzden sakındığımız çocuklarımızın vakitlerini geçirdikleri, okul için alıştırma yaptıkları ve genelde hafta içlerinde kaldıkları yerlerdir. Çocuklar kreşlerde, okullarda ve eğlenceli alanlarda kendilerini özgür sanır ve rahatlıkla dolaşır, öğrenir. Kreşlerin bu durumda da alacağı görev ve sorumlulukları da artar. Bu sorumluluklarda da ilk sırada hijyen ile temizlik kurallarına uymak yer alır. Kreş ilaçlama işlemi oldukça özen gösterilmesi ve dikkat edilmesi gereken sorumlulukların başında yer alır.

İlaçlama ile temizlik işlemleri önem sen meleğim de ve aslanlı durumlarda hem çocuklar hem de kreşte çalışan personeller için büyük risk oluşabilmektedir.  Çocukların yemek,  uyku  bir de oyun gibi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kreşler etkili alanlardır.  Çocuklar için her şey oyun demektir.  Onlar ebeveynleri gibi bir takım durumları anlayamazlar ve o durumlar içerisinde nasıl davranacaklarını bilemezler.  Dolayısıyla çocuklar için fare, küçük haşereler korkutucu gelmeyebilir.  Kreş böcek ilaçlama  işleminin  gerekli olmasının nedenlerinden biri de çocukların hastalık kapma larının önüne geçmektir.  Isırılan çocuklar böceklerden daha çok etkilenebilirler.  Bu yüzden çocuklarda  fobi oluşması kaçınılmaz olabilir.  Bu  durumda ilaçlama psikolojik önem de taşır.

 

Niçin kreş ilaçlaması yapılır?

Ebeveynlerin birçoğu çocuklarını güvenilir alanlarda bıraktıklarından emin olmak için birçok soru sorarlar.  Gözetleme yaparlar ve kontrol altında tutmak isterler.  Bu yüzden her türlü sorumluluğu yerine getirebilecek kreşlere ulan güven daha da artar.  Çocukların  hastalık kapma maları bir de bağışıklık sistemlerinin düşmemesi için tükettikleri,  bulundukları, dokundukları ve üzerinde dolaştıkları her şeyin temiz olması gerekir.  Kreş fare ilaçlama  işlemi kemirgenlerin yürüyerek mikrop bulaştırdıkları her alanın ilaçlanması için yapılır.  Fark edilmeleri sayesinde de kreş ilaçlama servisi  kısa sürede bütün zararlıların yok edilmesinde etkili rol oynamaktadır. Kreş ilaçlama şirketi  insan insanların  bütün yaşam alanlarına destek sağlamış oldukları gibi çocuklar için ekstra önlemler alabilir.  Bu bağlamda  Eda ilaçlama  ihtiyaç olan ilaçlama işlemlerinin 7/24 yapılmasını sağlayarak büyük kolaylık tanımaktadır.  Unutulmamalıdır ki kreş,  okul  dershane gibi alanların ilaçlanması korunaklı alanlara dönüştürülmesi sağlık açısından gereklidir.  Çocuklar ile ebeveynlerin sağlığını olumsuz etkileyebilecek her türlü haşereden kaçınmak gerekecektir. Mutlaka önlem ve tedbirlerin zamanında alınması bir de uygulanması şarttır.

Etiketler: