AKREPLER

AKREPLER

AKREPLER

En zehirli haşere türleri arasında yer alan akrepler insanları ölüme götürecek kadar güçlü zehre sahiptir. Dünyada yaklaşık olarak 600 türü olan akrep açık alanlarda yaşar ve genellikle de ağaç kenarları, taş altları ve duvar aralıklarına yuva yapar. Çok yavaş hareket etmesine karşın, oldukça iyi gizlendiği için geç fark edilebilen bu türler, bir aile halinde yaşar. Yani bir tane öldürülmesi kurtulduğunuz anlamına gelmez. Dolayısıyla bu haşerelerin görüldüğü alanlarda akrep ilaçlama yaptırmak gereklidir. Akrep ilaçlaması yapılırken, genellikle sıvı haşere ilaçları kullanılarak gerçekleştirilir. Buna karşın,  toz böcek ilaçları kullanılarak da ilaçlama yapılabilmektedir. Uzun süre açlığa dayanabilen bu türler, radyasyon ısınlarına karşı da direnç gösterir. Üzerinde yapılan araştırmalarda yaklaşık olarak 3 hafta süreyle bir buz kalıbında dondurulan akrebin buz eridiğinde normal yaşamına devam ettiği görülmüştür. Akreplerin zehiri, kuyruğunun ucun­da bulunur. Kuyruğun uzantısı olan iğneyle, sokar ve zehri vücuda akıtır. Ağrısı fazlasıyla büyüktür ve be­raberinde bazı sıkıntılar görülebilir. Bunlardan bazıları ürperme, ateş yükselmesi, şok hali, kas kasılması ve boğulmadır. Böyle bir durumla karşılaşıldı an tibbi müdahale edilmesi şarttır. Acil müdahale edilmediği durumlarda hasta daha fazla sıkıntı ile karşılaşabilmektedir.

Bu sorunlardan kurtulmak için ilaçlama yapılmasında yarar  vardır. Çünkü dayanıklı bünyeye sahip olan ve kolay kolay ölmeyen akreplere karşı bireysel olarak mücadele etmek mümkün değildir. Akrepleri kişisel olarak ilkel yollarla öldürmek oldukça tehlikelidir ve bu türler oldukça zehirlidir. Bu tür mücadelelerde zehirlenme olaylarına sık rastlanmaktadır. Ayrıca bu tür müdehaleler sorunu çözmeyeceği için  faydasız ve boşa uğraştan başka bir şey değildir. Bu nedenle akreplerin öldürülmesi ve ortamlardan tamamen temizlenmesi için bir ilaçlama şirketinden yardım alınması şarttır. İlaçlama şirketleri ilaçlama hizmetlerinde kullandığı etkili ilaçları ve uzman personeli ile sizleri bu sıkıntıdan kurtaracaktır.İlaçlama firmaları sıvı, jel, kokulu ve kokusuz bütün ilaçlama işlemlerini yapabilecek kalitede olmalıdır. İlaçlama şirketlerinin uyguladığı bütün işlemler oldukça ekonomik olmakla birlikte sizleri daima doğru sonuca götürür.

Eda ilaçlama olarak bizler her türlü haşere problemine karşı kesin sonuç elde etmek ve soruna köklü çözüm getirmek adına yapmış olduğumuz ilaçlama uygulamalarında en son teknoloji ve donanıma sahip uygulamalardır. İstanbul ve çevresinde hemen hemen her alanda kesintisiz hizmeti ayağınıza getirmeyi başaran şirketimiz bütün ilaçlama işlemlerini gece gündüz demeden 7/24 yapmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana kesin etkinliği kanıtlanmış ilaçları kullanarak %100 garantili haşere ilaçlama hizmetini ayağınıza getirmekteyiz. Kullandığımız bütün ilaçlar sağlık bakanlığının onayından geçmektedir. Yani sizleri ve çevrenin sağlığını düşünen bir yapıya sahip bir firma olarak adımızı duyurmayı başardık. Bizler ilaçlama yaparken yer, mekan ya da saat farkı ortaya koymadan sabit fiyat süreinden çalışarak, bütün ilaçlama işlemlerini oldukça makum rakamlar çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.


 

Etiketler: