BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANLARI

BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANLARI

BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANLARI

Bahçeler önemli nefes alma mekânlarıdır. Bahçe İlaçlama Firması olarak bu özel mekânların çok daha kontrollü ve doğru bahçe ilaçlama yöntemlerini kullanılarak yapılmasını önemsiyoruz. Günümüzde böcek çeşitleri son derece hızlı bir şekilde mekânları ve açık alanları istila etmektedir. Hızla kentleşen, betonarme şehirlerde yeşil kalmayı başarabilmiş sınırlı yaşam alanlarından en önemli olanları bahçe ve koruluk bitki örtüsüne sahip yerlerdir.

Bahçede görülen böcek ve haşere çeşitlerinin zarar verme yöntemleri değişik türde olmaktadır. Örneğin salyangoz ve karıncalar bitkilerin yaprak ve çiçeklerine zarar verirken danaburnu benzeri zararlılar doğrudan bitkinin ya da ağacın köküne zarar vermektedir. Ayrıca bahçede çimler ve hassas süs bitkilerinde kurumaya, sararmasına, solmasına, sebep olur.  Kene, örümcek, akrep, yılan, çıyan benzeri türler sadece bahçeye zarar vermekle kalmayıp insan hayatını ciddi tehlikeye atar.

Bahçe ilaçlama uygun saatler içinde yapılmayıp çok sıcak saatlerde yapılınca ilacın yüksek dozda olması bitkilerin zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle bahçe ilaçlama zamanının önemi iyi kavranmalı yağmurlu havalarda ve çok yağmurlu zamanlarda bahçede ilaçlama yapılmamalıdır. Bahçe İlaçlama Firması ile çalışırken bilinçli bir ekipten doğru ilaçlama hizmetini almak şarttır.

BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANLARI için rüzgârlı havalarda ilaçlama yapmak boş yere zaman harcamak anlamını taşır. Bunun için ilkbahar, sonbahar ve yaz ayları en uygun zamandır. Bunun yanında öğle zamanı ilaçlama yapmak asla uygun değildir. Bahçeler içerisinde pek çok ağaç ve canlı türlerini barındırmaktadır. Bahçelerde en sık görülen haşere türleri arasında; akrep, mite, kalorifer böceği, sivrisinek, karafatma, kene, karınca ve güve bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan Eda ilaçlama, profesyonel ve tecrübeli kadrosuyla en iyi hizmetleri uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmadır. İstanbul Eda ilaçlama olarak İstanbul İl Merkezi ve çevresinde Bahçe İlaçlama hizmetini; müşteri memnuniyeti odaklı ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile vermekteyiz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Arayın sorununuza çözüm olalım.

Etiketler: