BAHÇE İLAÇLAMA

BAHÇE İLAÇLAMA

BAHÇE İLAÇLAMA

Günümüzde site yapıları başta olmak üzere neredeyse tüm binaların kendilerine ait bahçeleri, açık alanları bulunmaktadır. Hele ki bahçesi olan evlere karşı ilgi son zamanlarda kat kat artmıştır. Müstakil yaşama geçme isteği birçok insana cazip gelmekte ve yeni nesil prefabrik evlerin artmasıyla da bahçeli evlerde yaşama tarzı hızla hayatımıza girmektedir. Durum böyle olunca doğa ile iç içe yaşam da bir yandan başlamaktadır. Bahçeler istenmeyen canlılara karşı sürekli korunmalıdır. Evlerin içine girmesi istenmeyen haşereler için daima ilaçlama hizmeti alınmaktadır. Belirli aralıklarla özellikle sıcak mevsimlere geçişte haşerelere karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Bahçe ilaçlama hizmeti için destek talepleri ilkbahar aylarının başında artarken profesyonel destek talebinin yanıtlanması da zaman alabilmektedir. Bahçe ilaçlaması için detaylı bir keşif ve gözlem gerekir. Hangi haşere türünün geldiği ve bahçeye girdiği, ne kadarlık alana yayıldığı, yayıldığı alandaki popülasyonu, türü, etkin çözüm yöntemleri gözden geçirilmelidir. Ardından bahçe böcek ilaçlama için doğru uygulama yapılmalıdır.

Bahçelerde evcil hayvanlar da sık sık dolaşmaktadır. Açık alan onlar için eğlenceliyken kendilerini bekleyen pire tehdidine karşı da korunmaları gereklidir. Pire haşeresi evcil hayvanların üzerine yapışarak kanlarından beslenir ve uzun süre de kalır. Hayvana ciddi zararlar verebilen pireler ilaçlanmadıkları takdirde sonuçların ölüm olmasına neden olur. Pire ilaçlama zamanla azalması beklenen ancak bir türlü azalmayan hatta katlanarak çoğalan pirelere karşı zamanla yarışma yöntemlerinden biridir. Geç kalınmaması çok önemlidir.

Bahçeler sadece haşerelerin değil özellikle ekin olması durumunda kemirgenlere karşı da açık hale gelmektedir. Bu kemirgenlerden en önemlisi herkesin tahmin ettiği üzere faredir. Fare ilaçlama özellikle bahçeler için çok büyük önem taşır. Her ilaçlama yönteminin önemi ayrıdır, ancak bahçe fare ilaçlama hizmeti farelerin bahçelerden eve girmemesi ve yeni yuva oluşumlarını engellemek için yapılır. Böcek ilaçlama kadar farklı türler bulunmasa da çeşitli ilaçlama yöntemleri ile bu kemirgenden korunmak için savaşılır. Eda ilaçlama son zamanlarda farelere ve tüm haşerelere karşı yaptığı başarılı çalışmalar ile 7/24 desteğini sürdürmekte ve eğitimli personel, uygun ekipmanları ile bu işi doğru yürütmektedir.

 

 

Etiketler: