BÖCEK İLACI

BÖCEK İLACI

BÖCEK İLACI

Doğru mücadele edilmemesi durumunda çok büyük sağlık sıkıntılarına sebep olabilecek olan böcekler ne yazık ki çevrede kol geziyorlar. Bunun birçok nedeni olabilir. Bunlardan birisi iklimsel koşullar ki hadi bu biraz daha kitlesel hassasiyet ve dönemsel değişim gerektirdiğinden elimizden gelmeyen bir şey olarak değerlendirelim. Ancak böcek sorununun bu boyutlara gelmesinin diğer nedenlerinden birisi de hijyendir. Bunu sağlayabilecek yetilere sahip olsak da kültürel olarak bu gereklilikten de hızla uzaklaşıyoruz. Hijyenin sağlanmaması demek böceklerin yaşam alanlarının çoğalması demek. Ama çözümsüz mü? Tabi ki değil. Doğru böcek ilaçlama ile bu sorundan kurtulmak imkanlar dahilinde. Ama biz insanlar olumsuzlukları güçlendirmek için BÖCEK İLAÇLAMA işinde dahi son derece başarılıyız. İlaçlama işlemini dahi hiçbir eğitim ve bilgimiz olmamasına rağmen kendimiz yapmaya çalışıyoruz.

İlaçlama işleminin küçümsenmesi, yani ben hallederim diye düşünmek ne kadar tehlikeli anlatmak bile mümkün değil. Zaten böcekler başlı başına sağlık sorununa neden olabilirken üzerine bir de hatalı böcek ilacı ya da hatalı uygulama kaynaklı tehlikeler eklenirse, sonuçların ölümcül olma ihtimalini de küçümseyemeyiz. Bu durumda yapılması gereken tek şey uzman ilaçlama firmalarından yardım almamız gerekiyor. Uzman ilaçlama ekiplerinin de ruhsatlı, resmi belgelerini tamamlamış firmalar bünyesinde çalışacağını unutmayalım. Buradan da anlaşılacağı üzere uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak olan böcek ilacı uygulama işlemi ile kendi yapacağınız amatörce ilaçlama işlemi arasında hiçbir fark olmayacaktır. Bu durumda bir ilaçlama şirketi bulmak ama bulduğumuz şirketin de ruhsatlarını kontrol etmemiz gerekiyor. Resmi belgelerini göstermeyen bir böcek ilaçlama şirketi muhtemelen merdiven altı firmadır ve onlardan uzak durmalısınız.

Bir firma eğer ruhsatlı ise bazı beklentilerimizi zorunlu olarak karşılayacaktır ki bunlardan en önemlisi Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak ilaçlamanın yapılacak olması. İnsan sağlığı açısından bu çok önemli bir gerekliliktir. Tabi böcek ilaçlama esnasında kullanılacak malzemelerin de belli standartları var. O standartlara uygun malzemeler ile ilaçlama yapılması da alınacak sonucu etkileyecek başlıca faktörlerdendir. Bu kapsamda ruhsatlı firma olmanın yanında mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışan şirketimiz Eda İlaçlama ile de iletişime geçebilirsiniz. İstanbul geneline sabit fiyatlara hizmet veren işletmemize istediğiniz saatte ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: