BUHARLI İLAÇLAMA

BUHARLI İLAÇLAMA

BUHARLI İLAÇLAMA

Haşere ve kemirgenlerin tamamen yok edilmesini sağlayan henüz çok bilinmeyen bir ilaçlama türü olan buharlı ilaçlama her şirket tarafından uygulanamamaktadır.  Doğru bir şekilde uygulanması gereken ve hayati derecede önem taşıyan dikkati gerektirmesi uzman kişiler tarafından yapıldığında başarıya taşıyabilir.  Uygulama türünün İşinin ehli kişilerce yapılması bireysel olarak kesinlikle uygulamadan kaçınılması önerilmektedir.  İlaçlama herhangi bir ortamı yani açık ya da kapalı bir mekanı kemirgen ile haşere türünden,  bakteri,  virüs ve mikroplardan arındırmak için yapılan tüm işlemlere verilen genel isimdir.  İlaçlamanın farklı Yolları varken en çok bilinenleri ise sıvı kokulu,  kokusuz,  istasyon kurma ve jel ilaçlama gibi yöntemlerdir.  Son zamanlarda oldukça dikkat çeken yeni yeni kullanılmaya başlanan buhar ilaçlaması popüler hale gelmiştir. Sisleme olarak da bilinen buharlı ilaçlama etkili,  kesin ve doğru yapıldığı zaman güvenilir sonuçlar veren ilaçlama türüdür.

 

Buharlı İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bu ilaçlama türü yapılırken çeşitli noktalara dikkat etmek gerekir ve en fazla dikkat edilmesi gereken yolda da ciddi sağlık problemlerinin oluşabileceğinin unutulmamasıdır.  Buharlı ilaçlama uzman kişilerin gerçekleştirmesi gereken ve özel ilaçlama makineleri kullanılan yöntemlerdendir.  Bu makine içerisinden sise benzer duman çıkmakta ve yoğun bir görüntü olmaktadır. İlaçlayan kişi veya kişiler makine ile ilacın ortama yayılmasını sağlamaktadır.  İlaçlanacak olan yerin içerisinde herhangi üstü açık içecek, yiyecek ya da gıdanın bulunmaması gerekir. Bulunan eşyaların da paketlenmesi veya üzerlerinin örtülmesi doğru bir yöntem olacaktır. İlaçlamadan sonra ilaçlama yapılan ortamın en az bir saat havalandırılması gerekir ilaçlanan yerlerin içerisinde bulunan eşyaların kısa bir süre dikkatli bir şekilde kullanılması ve direkt temastan kaçınılması gerekir.

 

 Buharlı İlaçlama Gerçekleştiren Firmalar

 

İlaçlama firmaları ilaçlama yöntemlerini dikkatli bir şekilde seçerler. Uzman firmalar ağır yöntemleri kullanırken bireysel ilaçlama yöntemlerinden kaçınmak tadır. Buharlı ilaçlama her şirketin yapmadığı bir yöntemdir.  Çünkü ilaçlama yapan kişinin tecrübeli ve bilgi sahibi birisinin olması önemlidir. Eda İlaçlama ekibine önem veren ve buharlı ilaçlamayı gerçekleştiren başarılı firmalar arasında en üst sıralarda bulunan önemli bir ilaçlama firmasıdır.

Etiketler: