FARE MÜCADELESİ

FARE MÜCADELESİ

FARE MÜCADELESİ

Hayatı bazen kabusa çeviren fare sorunu aslında aşılması çok güç olan bir sorun değil. Aslında bu durumu bizler zorlaştırıyoruz. Uzmanları tarafından uygulanmamış ilaçlamalar, sıradan fare zehirleri ve kapanlar. Hatta kimyasal içerikli solüsyonlar. Oysa bunlar sadece ortamda görülen birkaç fareyi yok ediyorlar ama asıl sorun kökten çözümlenemiyor. Bunun yerine doğru bir fare ilaçlama yapılsa bu sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Ama nedense insanlar daha az maliyet içgüdüsü ile marketlerde satılan ve aslında farenin kendisinden de zararlı olan zehirleri kullanıyorlar. Bir iş yerinin tamamen kapanmasına sebep olabilecek kadar tehlikeli olan bu canlılar ile amatörce mücadeleye anlam vermek mümkün olabilir mi? Buradan da anlaşılacağı üzere fare mücadelesi kesinlikle profesyonelce yapılması gerekiyor.

Fareler ile mücadele etmenin gerekliliği sağlık açısından da önemli. Taşıdıkları mikroplar bir tarafa, fareler insan bedenini de kemirebiliyorlar. Bununla ilgili tespit edilmiş çok sayıda vaka var. İnsanların kulaklarını, parmak uçlarını ya da burunlarını kemirdikleri sıklıkla duyuluyor. O zaman fareler ile mücadele mutlaka daha fazla önemsenmeli ve uzman firmalara ilaçlama yaptırılmalı. Fare türleri hakkında deneyimli olan ve hangi tür için hangi ilaçlamayı yapacaklarını iyi bilenler uygulama yapmalı. Tabi bunu da ancak ruhsatlı olan firmalar yerine getirebilirler. Bu durumda da FARE MÜCADELESİ için görüşülen firmanın ruhsatlı olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Bunun en kolay yolu da resmi belgelerin kontrolüdür. Bu belgelerin tamam olmasının doğal faydaları da mevcuttur.

Örneklemek gerekirse; fareler ile mücadele işlemini resmi belgeli bir firmanın yapıyor olması demek Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılarak ilaçlama yapıldığını gösterir. Tabi standartlara uygun ekipmanlar kullanıldığının da bir göstergesi sayılabilir. Fare ilaçlaması konusunda deneyimli kişilerin ilaçlama yapması da sorunun çözülmesi adına atılacak büyük bir adım olabilir. Fareler ile mücadele anlamında ne kadar deneyimli olduklarını referansları ile görüşerek anlamamız mümkün. Aslında bu konuda uzman olarak önerebileceğimiz firmalar da var. Mesela Eda İlaçlama gibi. Hem 7/24 saat çalışıyor olmaları hem de garantili fare ilaçlama yapıyor olmaları nedeniyle öne çıkan bir işletme. Yasal olarak gerekli belgeleri taşıyor olmaları da neden onları tercih etmek istenildiğinin bir göstergesi.

Etiketler: