KİTAP BİTİ

KİTAP BİTİ

KİTAP BİTİ

Bazı haşereler pis alanların varlığı ile ortaya çıkmaktadır. KİTAP BİTİ de pis ve tozlu alanları seven ve buralara yayılan bir türdür. 6 mm geçen türü çok azdır, yumuşak dokulu ve antenleri alan bir türdür. Türlerine göre renkleri farklılık göstermektedir. Beyaz, sarı, kahverenginin türleri hatta siyah rengi bile bulunmaktadır. Sadece kitaplar değil evin her alanına görüle bilinmektedir. Bu tür haşerelere maruz kalmamak adına duvar ve yerlerde yer alan yarık ve çatlakların tamir edilmesi, kiler gibi alanlarda yiyeceklerin iyi muhafaza edilmesi, üstü açık yiyecek ve içeceklerin bırakılmaması önemlidir. Çünkü zararlılar beslenmek için arayıştadır ve bu tarz alanlar onlar için uygundur. Kitap bitleri ortalama ömrü 100-110 gündür, yaz aylarında bir dişi yaklaşık 60 yumurta bırakmaktadır. Yumurtaların bir bite dönmesi ise sadece 21 gün sürmektedir. Sayıları hızlıca artmaktadır. Duvar kağıtları ve mobilyalarda konumlanmaktan hoşlandıkları alanlardır.

Yaklaşık 126 türü olan bu canlıya bilim dünyası Lipocelis demektedir. Dünyanın her yerine yaşayabilmektedir. Çok küçük oldukları için gözle görmek çok mümkün değildir. Ancak kitapları ve duvar kağıtlarında delikler görüyorsanız artık varlığından şüphe etmenize çok da gerek yoktur. Böyle bir sorunla bireysel olarak mücadele etmek mümkün değildir. Her haşere türü farklı bir ilaç ile ilaçlanmalıdır. Bu kapsamda sorun yaşayanların ruhsatlı ilaçlama firmalarından kitap biti ilaçlama hizmeti alması önemlidir. Kitap bitleri ilaçlama ile değerli kitaplarınızı korumak önemlidir. Çünkü kitaplar torunlarınıza aktarılması gereken önemli bir servetinizdir. Bu nedenle ücreti ne olursa olsun kitap biti böcek ilaçlama hizmeti ile mirasınızı korumanız önemlidir. Bunun yanında sorunlarla karşılamamak adına kitap raflarının ve kitapların temizliğine önem göstermek de önemlidir. Kitap biti ilaçlama kitap bitleri problemini ortadan kaldıracaktır.

 

Kitap biti ilaçlama,  kuş biti ilaçlama, güve ilaçlama, akrep ilaçlama, böcek ilaçlama, fare ilaçlama vb. haşere hizmetlerinin tümü konusunda yardımcı olan ruhsatlı firmalar bulunmaktadır. Sorunun varlığı anlaşıldığında hiç vakit kaybetmeden uzman ruhsatlı Eda ilaçlama gibi firmalardan ilaçlama hizmeti almalısınız. Vakit kaybı yaşamak sağlık açısından önemlidir. Mikroplar nedeniyle hastalıklara maruz kalmamak adına garantili ve kaliteli hizmet sunan uzman firma desteği almak ve sorundan kurtulmak gerekir. Adı geçen firma 7/24 açıktır.

Etiketler: