PİRE NASIL TEMİZLENİR?

PİRE NASIL TEMİZLENİR?

PİRE NASIL TEMİZLENİR?

Pirelerle mücadele etmenin kolay olduğunu düşünsek de gerçek öyle değil. Çünkü bu canlılar insanların ve hayvanların kanları ile besleniyorlar. Arka bacaklarının özelliği gereği de çok uzak noktalara dahi sıçrayabiliyorlar. Bu sayede de farklı farklı canlılara geçebiliyorlar. Bu durumda hastalıkların bulaşmasına olanak sağlıyor. Ayrıca pire çok zor öldürülen bir canlı ve çok iyi gizleniyor. Hızlı üremeleri de düşünülecek olursa ne kadar tehlikeli olabildikleri daha iyi anlaşılabilir. Bu durumda pireler ile mücadele öyle sıradan yollarla yapılamayacağını anlıyoruz. Pire mücadelesi tamamen uzmanları tarafından yapılmalı. Yani kişilerin kendi yapacakları pire çalışmalarından sonuç almaları olanaksızdır. Mutlaka uzman firmaların desteğine başvurmaları gerekir. Elbette bu firmada da aranması gereken bazı noktalar var.

Pire nasıl temizlenir endişesini bir kenara bırakıp pire ilaçlama firması seçiminde nelere dikkat etmek gerekir biraz değerlendirelim. Öncelikli dikkat edilmesi gereken husus firmanın ruhsatlı olması gerekliğidir. Ruhsatlı olan bir pire ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış olan ilaçları kullanarak uygulama yaparak pirelerden kurtuluşu sağlarken insan sağlığını güvence altına almış olacaktır. Ayrıca çok iyi gizlendiğini söylediğimiz bu pirelerin tamamının yok edilmesi için de hem endüstriyel hem de standartlara uygun ekipmanların kullanılması gerekir. İşte bu da ruhsatın bir gerekliliğidir ve ekipman gerekliliğini karşılayamayan firma ruhsat alamaz. Ruhsat alamayan firma da merdiven altı firma kategorisindedir. Ruhsatlı bir firma ile anlaşmak da tek başına yeterli değil. Uygulamayı yapacak kişilerin de alınacak sonuçta etkisi var.

Bir işletmenin ziraat teknikerleri haşereleri birbirinden ayırt edemiyorsa doğru ilaçlamayı yapmaları imkansız. Bu tür ekiplerin PİRELER NASIL TEMİZLENİR sorusuna tam ve doğru cevabı verebilmeleri de mümkün değil. Oysa her zararlı için ayrı ilaç kullanılması gerekebilir. Bu konuda işini tamamen profesyonelce yapan firmalar da var. Hem ruhsatlı hem de sağlam referanslar ile çalışıyorlar. Mesela Eda İlaçlama bunlardan biri hatta en önde olanı. İstanbul genelinde pire ilaçlaması yapan bu firmanın kaliteli ve uygun fiyatlı olması da cazip görünüyor. Hem 7/24 saat çalışıyorlar hem de garantili ilaçlama yapıyorlar. Referansları ile de göz doldurdukları bir gerçek.

Etiketler: