PİRELENME

PİRELENME

PİRELENME
Hayatımız boyunca çeşitli sebepler nedeniyle sağlık sorunları yaşarız. Bunların bazılarının sonuçları ağır olur bazıları ise geçiştirilerek atlatılabilir. Kimini çok önemseriz ama kimine gösterilmesi gereken önemi göstermeyiz. PİRELENME de gerekli önemin gösterilmediği ama sağlık açısından son derece sakıncalı bir sorundur. İnsanlar pire gibi küçük canlıların verebileceği zararın farkına varmıyorlar. Oysa pire insan kanına temas etmesi nedeniyle ciddi hastalıklara neden olabiliyor. Bunu sadece küçük bir kızarıklık ya da kısa süreli kaşıntı olarak geçiştirmek ve olası riskleri görmezden gelmek, ciddi bir hata anlamı taşıyabilir. Pirelenmek sadece kişinin kendisinin sorun yaşaması anlamına gelmez. Yüksek sıçrama kabiliyetleri, tüylü her hayvanda barınabiliyor olmaları ve çok hızlı bir şekilde çoğalıyor olmaları önlem alınması gerekliliğini biraz daha gözler önüne seriyor.

Pirelenme deyip geçiyoruz ama onlardan tamamen kurtulmanın ne kadar zor olabileceğini düşünmüyoruz. Özellikle ilaçlama yöntemleri ile kurtuluş sağlanabileceğini düşünürsek, alınması gereken önlemlerin değerini de daha iyi anlayabiliriz. Çünkü pire ilaçlama tamamen uzmanlık isteyen ve kişilerinin kendilerinin yapamayacağı bir uygulamadır. Mutlaka ilaçlama firmalarının yardımını almak gerekiyor ki ilaçlama firmasının da ruhsatlı olma zorunluluğu var. Faaliyet gösterilen her alanda ruhsatlı olmak ok önemli bir değer olsa da ilaçlama sektöründe bu değer daha da önemli. Çünkü insanların ya da ev hayvanlarının yaşadığı bir ortam ilaçlanıyor. Bu durum sıradanlaştırılabilir mi? Sadece ruhsatlı olmak bile bazen tek başına yetmeyebilir. Mutlaka uzmanlar tarafından ve pireleri tanıyan, türlerine göre ilaçlama yöntemi belirleyebilenler tarafından ilaçlama yapılması gerekir.

Pire sorunu görüldükten sonra ilaçlamanın önemi daha da artsa da daha görülmeden önce önlem almak belki de en doğrusu olacaktır. Mesela yaz aylarında daha pire sorunu görülmeden yapılacak olan bir ilaçlama işlemi olası riskleri en baştan yok etmeye olanak sağlayacaktır. Pirelenme sonrası yapılacak ilaçlamada ise önden ve sonrasında ciddi önlemlerin alınması gerekiyor. Bunu da uzmanlar tam olarak yönlendirebilirler. Bizler bu nedenle pire ilaçlama konusunda deneyimi olan, alanında eğitimini tamamlamış kişiler ile çalışmaktayız. Eda İlaçlama olarak ana hedefimiz sizleri daha pirelerle karşılaşmadan önce önlemini almak. Ama yine de olası pire sorunlarında da İstanbul genelinde maksimum destek verip mutlak memnuniyet sağlıyoruz.

Etiketler: