SUSAM BÖCEĞİ

12

SUSAM BÖCEĞİ

SUSAM BÖCEĞİ
Haşereler genelde karanlık, nemli ve beslenebilecekleri gıdalara yakın yerlere konuşlanırlar ve orada çoğalarak çoğu zaman sağlığa bazen de sadece tüketim malzemelerine zarar verirler. Kullanılan diğer her türlü ürünlere zarar verebilen haşere türleri de mevcuttur. Genellikle tahıl ürünlerine yakın yerler de ya da yemek artıklarının ve kırıntılarının olması muhtemel yerlerde olurlar. SUSAM BÖCEĞİ de depolanmış tahıl veya bakliyat ürünlerinin olduğu bölgelerde çok görülürler. Dünyanın her yerinde görülmesi muhtemel bu böceklerden kurtulmanın tek yolu ise doğru yöntemler ile ilaçlama yapmaktır. Susam böceği şekli ve görüntüsü itibariyle bu isimle anılsa da tütün böceği ya da sigara böceği olarak adlandırıldığı da görülmektedir. Tırtıklı antenleri ve kambur yapısı ile 45-50 gün civarında yaşarlar. Bu zaman içerisinde de bol miktarda yumurta bırakırlar. Bu hızlı üreme yetileri ile de bakliyatlarda ciddi zarara yol açan susam böcekleri mutlaka ilaçlanmaları gereken böceklerdendir.

Susama benzeyen böcekler yaşam alanları nedeniyle ilaçlanmaları zor böceklerdir. Tamamen uzmanları tarafından, doğru ekipmanların kullanılması ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanılması ile yok edilebilirler. Bu küçük böcekler gıda ürünlerine temas ettiği için asla ruhsatlı olmayan kişiler ya da firmalar tarafından ilaçlanmamalıdır. Her ilaçlama firmasının vazgeçilmez koşulu olan ruhsatlı olma koşulu bu böceğin ilaçlanması içinde geçerlidir. O nedenle susam böceğinin görüldüğü alanlarda kendiniz asla ilaçlama yapmamalısınız. Ben yaptım kurtuldum diyenlere inanmamalı ve ruhsatlı bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız. Bu firmanın susam böceklerinin mücadelesinde de tecrübesi olması gerekir. Belki bu durumu referansları ile yapacağınız görüşmeler sonucunda öğrenmeniz mümkün olabilir. Ya da ipucu verebilir.

Susam böceği ilaçlama konusunda deneyimli olan ve uzman ekiplerle ilaçlama yapan firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde sabit fiyatlar ile hizmet sağlamaktadır. Mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışan firmamıza günün her saatinde erişim sağlanabilmektedir. Ruhsatlı işletmemiz standartları sağlayan ekipmanlar kullanarak Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile uygulama yapmaktadır. Susam böcekleri ve diğer haşereler konusunda firmamızla görüşmeden karar vermemenizi önermekteyiz. Eda İlaçlama olarak kapsamlı ve tüm önlemleri alınmış ilaçlama hizmetleri sağlıyoruz. Ziraat teknikerlerimiz susam böceklerinin tüm yaşam döngüsü konusunda deneyimli ve eğitimlidir. Kendi sağlığınız ve bakliyatlarınızın güvencesi için bizleri arayarak susam böceği gibi tüm haşerelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Etiketler: