SUSAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

SUSAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

SUSAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Gözle görülebilirliği çok düşük, kanatlı ve yumurtladığı zaman da yumurtaları çok küçük olan insan sağlığına zarar veren canlılardan biri Susam böceğidir. Kanatları bulunan ve genellikle geceleri hareket etmeyi seven bu canlı aynı zamanda geceleri aktif olarak koşmaktadır. Ufak olduğundan dolayı susam böceği her yeri kapalı olsa bile girebilmek t ve yuva yapmaktadır. Alüminyum folyo ile sarılı olan ve kapalı olan bir kabın içine bile girebilir. Dolayısıyla bu hayvanlara mücadele etmek çok zordur ve susam böceği ilaçlaması iyi bir şekilde yapılmazsa böceklerin sayısında inanılmaz bir artış görülmesi kaçınılmazdır. Böcekler için uygulanabilecek ilaçlar kısa sürede kesin sonuç almaya yönelik olmalı ve ilaçlamanın da doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Doğru şekilde gerçekleştirilmeyen susam böceği ilaçlama hiçbir şekilde başarılı olmayacak ve aksine susam böceklerinin bağışıklık kazanı bilmesine yol açacaktır. Bu durumda da daha ağır kimyasal içerikli ilaçları ihtiyaç duyulacaktır.

Susan böceklerine karşı neden ilaçlama yapılmalıdır?

Susam böceği ile ilgili gözle görülebilen ya da fark edilebilen bir zarar bulunmamasına karşı gıdalar ile yiyecek alanlarında zararı dokunur. Mide bulandırıcı ve tiksindirici olan bu canlıya karşı önlem almak ve tedbir uygulamak çok zordur. İlaçlama şirketleri sayesinde bu zorluk az da olsa kırılmak tadır. Çok hızlı üreticilerinden ötürü insanlar üzerinde gezinebilirler, geceleri aktif olduklarından dolayı insan vücudundaki burun, kulak ve ağızdan girerek insanlara zarar verebilirler. Bazı yapılan araştırmaların sonucuna göre susam böceğinin tifo hastalığına neden olduğu da kanıtlanmıştır. Bu yüzden susam böcekleri aslında göründükleri kadar masum değildir. Bu minik böcekler ile mücadele etmek ne yazık ki kolay değildir. Hızlı bir şekilde yumurtladıklarından dolayı susam böceği ilaçlama işlemi düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Susam böceği ile mücadele

Göründüğü kadar masum olmayan bu canlı ile mücadele etmek kolay değildir. İlaçlama şirketlerinden profesyonel yardım almak en doğru yol olacaktır. Eda İlaçlama Bu şirketler arasında duayen konumda yer alan ve oldukça başarılı şirketlerdendir. Günün her saatinde ilaçlama hizmeti verilerek insanların yaşam alanları konforlu hale getirilmektedir.

Etiketler: