SUSAMA BENZEYEN KÜÇÜK BÖCEKLER NELERDİR?

SUSAMA BENZEYEN KÜÇÜK BÖCEKLER NELERDİR?

SUSAMA BENZEYEN KÜÇÜK BÖCEKLER NELERDİR?

Rengi ve dış görünüşü  itibari ile tam bir susamı andıran bu böcek türleri dünyada en çok bilinen ve her alanda rastlanılan bir iç mekan böceğidir. Yetişkin olan susam böceği genellikle esmer ya da açık kahveregidir. Küçük olanları ise daha koyu renge diğer bir taraftan siyah renge sahip oldukları bilinmektedir. Susama benzeyen küçük böcekler bir çift kanada sahiptir ve uçabilirler. Fakat kanatları alan bu böcek türleri uçmayı pek sevmezler ve genellikle tehlikeli olan alanlardan uzaklaşmak için de koşmayı tercih ederler. İç mekanlarda yaşamayı seven susam böcekleri iç mekanlar da genellikle sıcak ve nem bakımından yüksek olan alanlarda yaşar ve çoğalırlar. Özellikle de banyolarda ve mutfaklarda fazlasıyla görülmektedirler. Bir binada olan küçük susam böceği kolaylıkla borulardan ya da başka alanlardan diğer bir binaya hiç zorlanmadan geçebilmektedir. Bu türler küçük kırıntılar, kirli tabaklar,  banyoda yer alan sabun ve diş macunlarıdan kolayca beslenebilecek güce sahiptirler. Güçlü bir yapıya sahip olduklar uzun süre açlığa  dayabilir ve yaşam sürdürmeye devam edebilirler. Ne yazık ki diğer haşere türlerine göre çok hızlı bir şekilde ürerler. Bir çifleşmede ortalama 4 ile 6 adet yumurta kesesi vardır ve her yumurta kesesinin içinde de 30  ya da 40 adet yumurta mevcuttur. Bir susam böceği bir yıldan uzun bir ömre sahiptir. Bu haşere türlerinin diğer belirgin özellikleri etrafa yaydıkları kötü kokulardır. Kötü kokuların iç mekanlardan çıkması sanıldığından daha zor bir işlemdir.

Bireysel yapılan müdahele yöntemleri bu böceği yok edecek kadar zayıftır. Günümüzde her alanda faaliyet gösteren sayısız ilaçlama firmaları bu türü de kendi başına yok edebilecek güce ve ekibe sahiptir. İlaçlama firmaları çalışanları susama benzeyen küçük böcekler nelerdir sorusu üzerinde vatandaşı iyice aydınlatarak onları yapacağı işlem konusunda bilgilendirir. Diğer bir taraftan da susama benzeyen küçük böcekler nedir konusunda da iyi araştırmalar yapmıştır ve bu konu da kendini gittikçe geliştirmeyi başarmıştır. Susam böceği ilaçlama bireysel yapılan yöntemlere göre daha ekonomiktir ve hızlı sonuç verir. Tabi ilaçlama firmasınında her türlü haşere problemine karşı yeterli deneyimi personele sahip olması da önemlidir. Deneyimsiz personelle çalışan ilaçlama firması sizlere sadece zaman kaybettirir.

Deneyimli çalışanları ve yaptığı işlerle adından sıkça söz ettiren Eda İlaçlama olarak bizler sadece tek bir haşere türü üzerinde ilaçlama yapmayarak daha fazla halka ulaşmayı başardık. Diğer bir taraftan da zaman ve mekan ayırt etmeden her türlü ilaçlamayı sabit ve ekonomik rakamlar ile yapmaktayız. Ekonomik olmamız sayesinde her bütçeye hitap edebiliriz. Bizler İstanbul’un hemen her çevresinde hiç kesintisiz 7/24 haşere ilaçlamayı ayağınıza getirdik. Bir telefon kadar sizlere yakın olan şirketimiz her türlü ilaçlama işinizde yanıbaşınızdadır.

 

 

Etiketler: