TAHTA KURUSU

TAHTA KURUSU

TAHTA KURUSU
Bazı böceklerin insanlara verdiği zararlara ilişkin belirgin bir emare yok iken bazılarının verdiği zararlar ise çok farklı boyutlardan olabiliyor. Mesela bazıları insan bedeninde hasara yol açarken bazıları da kullandıkları malzemelerden yedikleri gıdalara kadar birçok olumsuzluk gösterebiliyorlar. İnsanlara zarar veren böcek türleri arasına tahta kurusu eklenebilir. Çünkü bu zararlı insan kamını emerek beslenir. On dakikalık bir kan emme sürecinde insanlara her türlü mikrobu bulaştırma olanakları mevcuttur. Genellikle karanlık alanlarda yaşayan tahta kuruları gece uyku saatlerinde insanların kanını emerken gündüz saatlerinde yine karanlık alanlara kaçarlar. Gece uyku saatlerinde aktif olmaları nedeniyle de halk arasında yatak böcekleri olarak da adlandırılırlar. Bu gibi çok iyi gizlenen ve genelde insanlar için uyku saatlerinde aktif olmaları nedeniyle ilaçlanmaları da oldukça zordur ve mutlaka profesyonel önlemler alınması gerekir.

TAHTA KURUSU ilaçlanması zor bir haşeredir. Hele ki alanında uzman olmayanların amatörce yapacakları ilaçlamalar ile onlardan kurtulmak imkansız gibidir. Böyle bir durumda yapılması gereken en önemli şey varlıkları hissedildiğinde tahta kurusu ilaçlama alanında deneyimli ekiplerden oluşan bir ilaçlama firması bulmaktır. Peki, onların varlıklarını nasıl anlayacağız. Yatak böceği genel olarak uyku saatlerinde ısıracağından uyandığınızda vücudunuzun çeşitli bölgelerinde kaşıntılar hissediyorsanız ve sivrisinek ısırığından farklı bir kızarıklık gözlemliyorsanız muhtemel ısırılmışsınız. Ayrıca bu böceklerin ısırdıkları yerlerde kanamalar ya da ciltte su toplanmasının görülmesi de mümkündür. Kaşıntı alanında ağrının görüldüğü de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. İşte bu ve benzeri sorunlar görüldüğünde hemen ruhsatlı bir ilaçlama firması ile anlaşmak ve uygulamayı onlara yaptırtmak gerekir.

Tahta kurusu ile mücadele kapsamında çok dikkatli olmak ve asla ruhsatsız ilaçlama firmaları ile muhatap olmamak gerekir. Bu tür ilaçlama firmalarının kendi yapacağınız tahtakurusu ilaçlama işleminden daha iyisini yapamazlar. Sizler de kanınız emilmeye devam ederken boş yere ücret ödemiş olursunuz. Bu noktada ısıran böcekler konusunda uzman olan ruhsatlı firmamız ile de iletişime geçebilirsiniz. Bizler tahta kuruları ile mücadele kapsamında kendisini kanıtlamış bir firmayız. Eda İlaçlama olarak İstanbul genelinde mutlak memnuniyet ilkesi ile yatak böcekleri ile savaşıyoruz. Hem de sabit fiyatlar ile garantili ilaçlama yapıyoruz. Hem tahta kurularından hem de diğer haşerelerden kurtulmak için bizi arayın.

Etiketler: