UÇAN HAMAM BÖCEĞİ

UÇAN HAMAM BÖCEĞİ

UÇAN HAMAM BÖCEĞİ

Hamam böceklerinin bilindiği üzere birçok farklı türü vardır ve bu böcek türü neredeyse her yerde yaşayabilecek güçtedir. En çok korkulan türleri ise uçan hamam böceği olmaktadır. Bu böcek kanatları sayesinde uçabilir ve hızlı bir şekilde hareket edebilir. Özellikle çocuklar ve bazı kadınlar için büyük korku salan hamam böcekleri geceleri aktiftirler. Karanlığı severler ve karanlık yerlerde yuva yapmaya özen gösterirler. UÇAN HAMAM BÖCEĞİ için alınacak belirli önlemler olsa da bu önlemler engellemeye yönelik değil aslında azaltmaya yöneliktir. Çünkü hamam böceklerinin yayılmasını engelleyecek tek yöntem ilaçlama işleminden geçmektedir. İlaçlama yapıldığında evler oldukça rahatlamakta ve insanların huzur dolu evleri hamam böceklerinden kurtulmaktadır. Bu böcekler genellikle motor aksamlarını, elektronik ev aletlerini çok severler ve çoğu zaman buralara saklanırlar. Buralarda ilaçlama yapmak oldukça güçtür ve profesyonel destek istemektedir. Profesyonel ilaçlama işlemleri için destek alınması da şarttır.

 

İlaçlamada İzlenecek Yollar

İlaçlama için birtakım yollar izlenmektedir. Bu yolları genellikle profesyonel şirketler sağlıyor olsa da izlenecek yolları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Uçan hamam böceği görülen yerlerde öncelikli olarak geçit yolları belirlenmeye çalışılır.
  • Hamam böceklerinin yuvalarına yakın yerlere dikkat edilir.
  • Hamam böceklerinin güzergahı üzerinde çatlaklar, parke boşlukları varsa o yerler kapatılmaya çalışılır.
  • İlaçlama işlemi için kullanılacak yönteme göre ortamın boşaltılması sağlanır.
  • İlaçlamaya geçildiği zaman uçan hamam böceği yok edilmesi için uzman ekibin ortamda rahat çalışabilmesi adına bir süre ortam boşaltılır.
  • İlaçlamadan sonra ilaçlama ekiplerinin tavsiyeleri dinlenir ve o tavsiyelere uyulması beklenir.

İlaçlama göründüğü kadar kolay değildir. Bu işin belirli püf noktaları vardır ve bu püf noktalara herkesin harfiyen uyulması beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki en ufak haşereyi bile umursamamak haşerelerin istilasını kolaylaştıracak ve onların yaşam alanlarımızı istila etmelerine yol açacaktır. İnsanların ne olursa olsun böyle ortamlarda kalmaları, bulunmaları ve yaşamaları onlar adına sağlık, maddi ve manevi yönden zararlıdır ve önlem gerektirmektedir. Bu bağlamda Eda İlaçlama gereken her türlü desteği sağlamakta ve 7/24 hizmet vermektedir.

Etiketler: