ZİRAİ İLAÇLAMA

ZİRAİ İLAÇLAMA

ZİRAİ İLAÇLAMA
Günümüzde tüketilen gıdaların pek çoğunun sağlığı olumsuz etkileyen katkı maddelerinin olduğunu biliyoruz. Son zamanlarda insanların gıda ürünlerine karşı hassasiyeti biraz daha arttı. Hem daha sağlıklı gıdalar tüketmek hem de özellikle büyük şehirlerin keşmekeşinden uzaklaşmak isteyen kişiler amatörce tarım ile uğraşmaya başladılar. Tabi ticari anlamda tarım sektöründe faaliyet gösteren kişi sayısı da küçümsenmeyecek oranlarda. Ama ne yazık ki bu üretimi gerçekleştirebilmek için insanlar ZİRAİ İLAÇLAMA yapmak ya da yaptırmak zorundalar. Biraz iklimsel koşullar, biraz temizlik şartları ve daha çok da değişen yaşam standartları nedeniyle ilaçlama yapılmadan sebze meyve üretimi olanaksızlaşmaya başladı. Önemli olan burada yapılacak ilacın insan sağlığına ne denli zarar verebileceği ve tüketim maddesine ne kadar işleyeceği. Bu nedenle de ilaçlama işlemlerinde çok hassas davranmak gerekiyor.

İzlenen birkaç video, birkaç kulaktan dolma bilgi ile yapılan zirai ilaçlama sadece zararlı böcekleri yok etmekle kalmıyor, aynı zamanda o gıdayı tüketecek olan insanlara da zarar verebiliyor. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kullanılacak olan ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekliliğidir. Bu durumda da seçilecek olan zirai ilaçlama firması ayrı bir önem kazanıyor. Yani ilaçlamanın kapsamını ve uygulamasını iyi bilen ekiplerden oluşmuş, ruhsatlı ve standartlara uygun ekipmanlar kullanan firmaların yapacakları ilaçlama desteği beklenen sonucu verebilecektir. Aksi takdirde yapılacak olan zirai ilaçlama daha büyük risklere sebep olabilecektir. Ama iyi bir ilaçlama firması alınacak önlemler ile birlikte ürünleri hastalıklardan korurken insan sağlığını da önemseyecek ilaçlar kullanacaklardır.

Zirai ilaçlama şirketi eğer ruhsatlı ise üretilen mahsule ve görülen ya da görülmesi muhtemel hastalıklara göre en doğru zamanda ilaçlama yapacaktır. Hem ilaçlama öncesi alınacak önlemler konusunda hem de ilaçlama sonrası sorunların giderilmesi konusunda gerekli açıklamaları doğru bir şekilde yapacaktır. Bu da ilaçlamanın verimliliğini maksimuma çıkaracaktır. Biz Eda İlaçlama olarak sizlere mutlak memnuniyet verme amacıyla 24 saat çalışmaktayız. Uzman ziraat teknikerlerini bünyesinde barındıran bir zirai ilaçlama servisi olarak İstanbul’un geneline aynı şevk ve aynı sabit fiyatlar ile destek veriyoruz. Bizlere günün her saatinde ulaşabilir ve daha önce gerçekleştirdiğimiz zirai ilaçlama faaliyetleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Yerinde denetim ile mutlak çözümler sunuyoruz.

Etiketler: