İnsanların zamanın büyük bir bölümünü harcadığı işyerleri aynı zamanda çabuk kirlenen ve birçok hastalığa da sebebiyet veren yerlerdir. Birbirleriyle temasın oldukça yüksek olduğu bu ortamlarda bireysel hastalıklar hızla yayılır.

Hijyenik anlamda da pek güvenilir olmayan bu ortamlarda haşere, böcek grubunun barınması da oldukça yüksektir. Bu böceklerin taşıdığı mikropların bir kişiye dahi geçmesi tüm kişilere geçmesi anlamını taşır ki bu da sağlıksal açıdan oldukça ciddiye alınması gereken bir konudur. Burada yapılması gereken en önemli şey ilaçlamadır.

İşyeri ilaçlamasında böceklerle mücadelede belirleyici olan işyerinin alanıdır. Özellikle iş yerlerinde büyük maddi hasarlara yol açan kemirgenlerden kurtulmak için kesin çözüm işyeri ilaçlaması için bir şirketle anlaşmaktır. Periyodik olarak yapılabilecek bu ilaçlamalar ile iş yerleri daha hijyenik hale gelebilir.

Kişilerin en fazla vakit geçirdikleri yerler arasında bulunan iş yeri, oldukça temiz ve hijyen olmak durumundadır. Zira çalışanların sağlığı, iş verenlerin güvenirliği açısından da önemlidir. İş yeri ilaçlama sayesinde artık her alanda olduğu gibi bu işletmelerde de yapılan böcek, haşere ilaçlama uygulamaları daha da kolay hale gelmiş, iş yerinin durumuna, böcek türlerine bağlı olarak farklı şekilde uygulamalar geliştirilmiştir.

Her tür böcek ve haşerenin, kemirgenin bulunma olasılığı olan iş yerlerinde böceklerden kurtulmak için kesinlikle profesyonel iş yeri ilaçlama şirketleri ile görüşülmesi gerekir. Çünkü söylendiği üzere, bir iş veren her şeyden önce çalışanlarını, personellerini düşünmek durumundadır. Eğer varolan böcek, haşereler yok edilmez, iş yeri ilaçlama uygulatılmazsa, bulaşabilecek mikroplar, zehirler sağlık sorunlarına, maddi hasarlara yol açabilir. Yine bu böceklere karşı yapılacak iş yeri ilaçlama işleminin de uygulaması doğru olmalı, kullanılacak ilaçlarda kaliteden ödün verilmemelidir.

İş yeri ilaçlama için iş yeri ilaçlama firmaları farklı teknikler kullanabilir. Bu durum iş yerlerinin büyüklüklerine, özel durumlarına, tabi ki böcek, haşere, kemirgen türlerine göre değişmektedir. Belirlenen ilaçlama tekniği ardından tecrübeli ilaçlama ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirilir.

Sizde işyerinizi ilaçlatmak istiyorsanız 7/24 kesintisiz hizmet veren Eda İlaçlama şirketinin kalitesiyle tanışın.

İş yeri ilaçlama teknikleri :

Buharlama ya da püskürtme olarak gerçekleştirilen bu ilaçlama sayesinde iş yeri ilaçlama oldukça kolay yapılabilmektedir. İş yerinin büyüklüğü ya da özelliğine göre değişebilen bu uygulama eğer kokusuz püskürtme olarak yapılıyorsa hiçbir önleme dahi gerek olmadan gerçekleştirilebilir. Her tür haşere, böcek için etkili olan sıvı ilaçlama için uzman ekipler görev almalıdır. Günün her saatinde ve her tür iş yerinde yapılması mümkün olan bu iş yeri ilaçlama tekniği işverenler, yöneticiler, işletmeciler için tercih edilmesi uygun bir işlemdir.

Eğer iş yeri için kokulu sıvı ilaçlama gerçekleştiriliyorsa, kuruluşta çalışanların ya da herhangi başka bir canlının bulunması sakıncalıdır. Zira bu iş yeri ilaçlama için kullanılan ilaçların canlı ile teması sonucu solunum yolları rahatsızlıkları ve zehirlenmeler görülebilir. İş yeri ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu ilaçlama sonrasında alan 2 saat kadar kapalı olmalı ve ardından yarım saatlik havalandırmadan sonra kullanıma açılmalıdır.

Oldukça kolay gerçekleşir. Kokusuzdur ve canlılara herhangi bir zararı yoktur.  En ufak kuytu köşelerde dahi olabilecek böceklerden kurtulmak, haşereler ile mücadele etmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Çünkü ilaçlar ufacık deliklerde bulunan bu böceklere temas edebilecek şekilde uygulama yapılır. Bu iş yeri ilaçlama tekniği şırınga ya da silikon tabanca yardımı ile dolap içlerine, masa altları, kapı, pencere pervazlarına ufak parçalar halinde ilaçların konulması ile gerçekleştirilmektedir. Bu ilaçları böcekler yer ve ilacı yiyip ölen böceği bir diğeri yer. Döngü devam ederken kısa sürede işyerinde böceklerden kurtulmuş olunur. Bu ilaçlama için hiçbir önlem ve tedbire gerek yoktur.

Jel ilaçlama avantajları:

  1. İş yeri ilaçlama firmaları tarafından profesyonelce gerçekleştirilen bu ilaçlama yöntemi evcil hayvanlara, insanlara kısacası canlılara hiçbir zararı yoktur.
  2. Bu iş yeri ilaçlama sırasında iş yerinde bulunan kapıları, pencereleri kapatmaya gerek duyulmaz.
  3. Bu iş yeri ilaçlaması sırasında herhangi bir önleme gerek olmadığı gibi, ilaçlama sonrasında da hiçbir temizliğe gerek duyulmaz.
  4. İş yerinde böcek ve haşereleri yok etmek için en etkili yöntemdir ve tüm kuytu köşelere temas edebilecek şekilde uygulanmaktadır.
  5. Bu iş yeri ilaçlama tekniği uzun süre etkisi kaybolmadığından yumurtadan çıkan yavrulara dahi bir süre sonra etki edebilme özellikleri vardır.
  6. Çevreye hiçbir olumsuz etkisi olmayan iş yeri ilaçlama servisleri tarafından yapılan jel ilaçlama işleminin insan sağlığına da herhangi olumsuz etkisi yoktur.

İş yerinde fare, pire, hamam böceği gibi haşere, kemirgenlerle karşılaşmanız olasıdır. Bu yüzden periyodik olarak yapılacak iş yeri ilaçlama sizlere her zaman daha sağlıklı çalışma ortamları sağlayacaktır. Fareden kurtulmak, kalorifer böceği ile mücadele etmek, hamam böceği zararlarını önlemek ancak ve ancak haşere ilaçlama, fare ilaçlama, pire, kene, bit, hamam böceği ilaçlama hizmetlerinin tümünü veren Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı iş yeri ilaçlama servisleri ile mümkündür.

Eda ilaçlama olarak sizlere hem en uygun, bütçenizi sarsmayacak, ekonomik iş yeri ilaçlama fiyatları ile hizmet vermekte hem de bu hizmetlerimizi verirken sizlerin sağlığını ön planda tuttuğumuz için uzman, tecrübeli ve eğitimli ekiplerle ilaçlama uygulaması gerçekleştirmekteyiz. İş yerinde haşereler ile mücadele için kullandığımız ilaçlar kimya mühendisleri tarafından tüm haşere, kemirgen, böceklerin biyolojik yapıları göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Bizlere 7/24 ulaşarak, her büyüklükteki iş yerleriniz için iş yeri ilaçlama hizmeti alabilmeniz mümkündür.

İş yerinde fare ile mücadele

Özellikle yağışlı alanlarda yuvalarına su dolması ve yuvalarının bozulması sebebi ile kapalı alanlar olan ev ve iş yerlerine giren farelerden kurtulmak için asla ihmalkar davranılmamalıdır. En kısa zaman içerisinde iş yerinde fare ile mücadele edilmelidir. Bu yüzden iş yeri ilaçlama firmaları ile görüşülerek fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Zira personellerin sağlığı açısından bu durum oldukça önemlidir. Çünkü fare, gıdalar üzerine bıraktığı salya, dışkılar yolu ile hastalık sebebi olan bakterileri kişilere bulaştırabilmektedirler. Bunun dışında iş yerindeki eşyalara da zarar verebilecek olan farelerden kurtulmak, maddi hasarların önüne geçilmesi için de gereklidir.

İş yerinde hamam böceği sorunları

Hamam böceği sıcak ve nemi seven bir haşere olduğundan iş yerlerinde de görülmeleri yüksek ihtimaldir. Birçok kişi iş yerinde hamam böceği sorunları ile karşılaşmaktadır. Oldukça hızlı üreyen hamam böceğinden kurtulmak için yaşanacak en ufak vakit kaybında yüzlercesi ile başa çıkmak durumunda kalınabilir. Bu nedenle özellikle iş yeri mutfaklarında, yemekhanelerde iş yeri ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınarak hamam böceği ilaçlama uygulatılması gerekmektedir.

İş yeri ilaçlama önemi

İş yerinde ilaçlama önemi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için profesyonel iş yeri ilaçlama firması tarafından yardım alınması şarttır. Çünkü yasal iş yeri firmaları muhakkak eğitimli müşteri hizmetleri tarafından 7/24 kişilere çağrı merkezleri ile yardımcı olmaktadırlar. Hem sağlık, hem maddi, hem psikolojik açıdan büyük önem demek olan iş yeri ilaçlama, çalışanların, personellerin ve işverenlerin güvenirliği açısından da önemlidir. Herkes güvenilir ve sağlıklı alanlarda çalışmak ister. Bu da ancak ve ancak iş yeri ilaçlama ile mümkündür.

İş yeri ilaçlama fiyatları

İş yeri ilaçlama fiyatları, ilaçlama yapılacak iş yerinin büyüklüğüne, genişliğine, burada bulunan haşere, böcek, kemirgen türlerinin yoğunluğuna ve ilaçlama için kullanılacak ilaçların kalitesi ve yine yoğunluğuna bağlı olarak belirlenmektedir. Bunun için ise, uzman, eğitimli ekipler görevlendirilmelidir. Çünkü yanlış bir tespit yanlış yapılacak iş yeri ilaçlama işlemini ardında getirecek, bunun sonucunda hiçbir çözüme ulaşılamayacaktır. Her zaman Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak hizmet veren ve ekonomik iş yeri ilaçlama fiyatları kullanan iş yeri ilaçlama firmaları tercih edilmeli ve kesinlikle ayrıntılı bir inceleme ardından bu firmalarla çalışılmalıdır.

İş Yeri İlaçlama Hizmetlerimiz

İş Yeri
İlaçlama 
Firmaları
İş Yeri
İlaçlama 
Servisleri
İş Yeri
İlaçlama 
Şirketleri