Hamam Böceği İlaçlamaHamam böceği, içerisinde yumurtaların bulunduğu kapsüller bırakarak üreyen ve hızla yayılan bir haşere türüdür. Hamam böceklerinin her kapsülünün içerisinde ortalama olarak 35 ile 40 arası hamam böceği yumurtası bulunur. Haşerenin yumurta içerisinde çıkma süreleri ortalama yirmi bir gündür.Hamam böceği yıl içerisinde ortalama 8-10 defa yumurtlamaktadır.Hamam böceği, nemli ve sıcak olan alanlarda yaşamayı tercih ederler.Hava ve ısı koşullarının uygun olduğu her türlü alanda ve yılın her mevsiminde üreyebilmektedirler.

Hamam böceklerinden kurtulmanın en kesin yolu ilaçlamadır.Hamam böceği ilaçlamada etkin ve kalıcı çözüme ulaşabilmek için ilk yapılan hamam böceği ilaçlamasından yirmi bir gün sonra kapsülden çıkacak olan yavru hamam böcekleri için ikinci ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Hatalı ilaç kullanılmaması çok önemlidir. Çünkü hamam böceği ilaca karşı çok hızlı bağışıklık kazanabilmektedir. Tüm bu sebepleri göz önüne aldığımız takdirde hamam böceği ilaçlama yaptırırken profesyonel firmalarla çalışmanın gerekliliği görülmektedir.

Hamam böceği ilaçlama, hemen her alanda yaşayabilen bu tehlikeli haşerelerin taşıdıkları mikrop ve bakterilerin bulaşması sonucunda oluşabilecek viral ve bakteriyal sağlık sorunları yaşanmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Farklı türleri bulunan ve her türü maddi, manevi zarar demek olan hamam böceklerinden kurtulmak için kesinlikle hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından bilgi ve hizmet alınmalıdır.

Sıcak havaları seven hamam böcekleri, özellikle yaz aylarında oldukça hızlı artış göstermektedirler. Her yerde karşımıza çıkabilme potansiyalleri de olduğundan bu haşerelerden hızlıca kurtulmak şarttır. Kirli ve rutubetli yerlerde daha sık görülen, yuvalarını buraya yapan hamam böcekleri ile mücadele edilmediği takdirde uygun sıcaklıkta hızla üreme gerçekleştiren bu haşerelerin yok edilmesi her geçen gün daha da zorlaşacaktır. Bu yüzdendir ki hamam böceği ilaçlama önemini arttırmaktadır.

Hamam böceği özellikleri nelerdir?
 • 2-3 cm boyutlarına sahip olan, en sık karşılaşılan hamam böceği, hepçil olarak beslenmektedir. İnsan gıdaları, börtü böcekler yiyerek besin ihtiyacını giderebilen hamam böceğinden kurtulmak için uygulatılan hamam böceği ilaçlama sayesinde maddi hasarların önüne geçilebileceği üzere sağlık sorunlarına da engel olunmuş bulunulur.
 • Tundra ikliminin görüldüğü yerler dışında her alan ve her yerde görülebilen hamam böcekleri, daha çok kirli, nemli, pis, sıcak, rutubetli yerlerde karşımıza çıkmaktadırlar. Bulundukları yerlerden aldıkları bakterileri kişilerin yaşam alanlarında da barınarak insanlara bulaştıran hamam böceği ile mücadele edilmez, hamam böceği ilaçlama yaptırılarak bu haşereler yok edilmez ise, kalıcı ve ciddi sağlık problemleri yaşanabilecektir.
 • Gider böcekleri grubundan olan hamam böcekleri de türlerinde olduğu gibi oldukça dayanıklı vücut yapısına sahiptir. Uzun süre aç ve susuz yaşayabilmenin yanı sıra kafası koptuğunda bile bir süre hayatını sürdürebilen hamam böceği ile mücadele bu yüzden kişisel olarak oldukça zordur. Ancak hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek bu haşere sorunlarına çözüm bulunabilir.
 • İnsan gıdaları tükettiği için daha çok fırın, pastane, iş yeri, okul yemekhaneleri, ev mutfaklarında da karşılaşılan hamam böcekleri buralarda bulunan yiyecekleri tüketir, bu yiyeceklere bıraktıkları salya ve dışkılarla kişilere hastalık bulaştırır. Bu gibi kuruluşların işletmecilerinin müşteri memnuniyeti, güvenirliği sağlayabilmesi açısından, en önemlisi de sağlık problemleri yaşamaması, yaşatmaması açısından periyodik olarak hamam böceği ilaçlama ile iş yerini dezenfekte etmesi şarttır.
 • Üremesini yumurtlama ile gerçekleştiren hamam böceği, ayda bir üreme gerçekleştirmektedir. Her üremede ise larva adı verilen 100'e yakın yavru bırakmaktadır. Yavrularını gelişigüzel her yere bırakabilen hamam böceklerinden kurtulmak, hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen hamam böceği ilaçlama dışında herhangi basit yöntemlerle mümkün değildir.
 • Oldukça hızlı hareket edebilen hamam böcekleri ile mücadele bireysel yapıldığında asla kesin sonuç vermez. Çünkü bu haşerelerin yakalanmaları ve yok edilmeleri güçtür. Profesyonel hamam böceği ilaçlama servisi ile görüşerek, gerekli böcek ilaçlama hizmeti sağlanmalıdır.
Hamam böceği zararları nelerdir?

Kanalizasyon, çöplük, rögar gibi kirli yerlerde oldukça sık görülen hamam böceği milyonlarca bakteri ve mikrobun taşıyıcılığı yapma görevindedir. Vücudunda barındırdığı bu bakterileri daha sonradan geçtiği temiz alan ve mekanlara da hızlı hareket edebilme özelliğinden de yararlanarak bulaştıran hamam böcekleri ile mücadele edilir, hamam böceği ilaçlama şirketi ile görüşülürse yaşanabilecek sağlık problemlerinin önüne geçecektir. Zira bu böceklerin bıraktıkları salya ve dışkılar yolu ya da direk temas yolu ile bulaştırdıkları mikroplar ciddi hastalıkların habercisidir. Tüm bunların yanı sıra hamam böceğinden kurtulmak maddi hasarların görülmemesi, yüzlerce hamam böceği zararları karşısında mağdur durumda kalınmaması açısından da önemlidir. Hepçil beslenen bu böcek türü bir takım gıda ve eşyaların tüketilmez hale gelmesine sebep olmaktadır.

Hamam böceğinin bulaştırdığı hastalıklar nelerdir?

Hamam böceği en pis alanlarda yaşayan ve bakteri taşıyıcılığı yapan böcek türleri arasında yer aldığından bir çok ciddi hastalığın oluşumuna sebeptir. Bunların en başlıcaları ve bilinenleri şu şekilde sıralanabilir: Dizanteri, verem, astım, hepatit, gıda zehirlenmeleri, alerjik rahatsızlıklar, atraks mikrobu

Bu gibi rahatsızlıkların önlenmesi, ancak ve ancak profesyonel bir hamam böceği ilaçlama firması tarafından gerçekleştirilecek ilaçlama yöntemi ile mümkündür.

Hamam böcekleri nerelerde yaşar?

Daha çok pis su akıntıları, çöp, gibi kirli yerlerde ve rutubetli alanlarda görülen hamam böcekleri, insan gıdaları da tüketebildiklerinden gıda üretim ve tüketimi yapan alanlarda da bulunabilmektedirler. Kısacası her kuytu köşede, her alan ve mekanda görülen hamam böcekleri ile mücadele etmek oldukça önemlidir. Bu yüzden muhakkak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak hizmet veren hamam böceği ilaçlama servisi ile irtibat kurulmalıdır.

Hamam böceği yumurtalarını nerelere bırakır?

Hamam böceği yumurtlama ile üremekte olan böcek türüdür. Ayda bir yaklaşık 100 adet yumurtasını kapsüller halinde gelişigüzel bırakabilen hamam böceğinden kurtulmak için vakit kaybedilmemelidir. Yumurtalarını fırın, çamaşır makinesi altlarına, dolap içlerine, pis su atık boruları yanlarına, kısacası her tür kuytu köşeye bırakabilen hamam böceği ile mücadele edilmezse kısa sürede her alana yayılabilecek olan bu böceklerin yok edilmesi zorlaşacak, tehlikeleri ise daha da artacaktır. Bu yüzden her tür kuytu alana etki edebilecek şekilde bir hamam böceği ilaçlama ile bu böcekler yok edilmelidir. Bu da uzman ekipler ile çalışan hamam böceği ilaçlama firması ile olur.

Hamam böceğinden kurtulmak için ne yapılmalıdır?

Hamam böceği oldukça zor yok edilebilen böcek türüdür. Hızlı üremesi, kısa sürede her alana yayılabilmesi, oldukça dirençli vücut yapısına sahip olması bu böceklere karşı mücadeleyi zorlaştırır. Dışarıdan kolaylıkla temin edilebilen böcek ilaçları, spreyleri gibi basit yöntemler hiçbir kalıcı sonuç vermeyeceği gibi bu yöntemlerin yanlış uygulanması durumlarında hamam böceklerinin dirençleri daha da artabilir, sayıları fazlalaşabilir. Yine hamam böceğinden kurtulmak için uygulanacak yöntemlerin yanlış yapılması, sağlık sorunlarına dahi sebep olabilir. Bu yüzden bu konu hakkında alanında uzman hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülmesi önerilmektedir. Farklı hamam böceği ilaçlama uygulamaları ile en uygun şekilde bu haşereler kısa sürede, güvenli ve kontrollü şekilde yok edilecektir.

Hamam böceği ilaçlama teknikleri nelerdir?

Hamam böceği ile mücadele, diğer haşere, böcek ve kemirgenler ile mücadele de olduğu gibi oldukça zordur. Bireysel yapılmaması gerekir. Profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak bu kuruluşlardan gerekli hizmet alınması ancak bu hizmetleri veren kuruluşların da gerekli belge ve birikimlere sahip olunulmasına dikkat edilmelidir.

Farklı hamam böceği ilaçlama teknikleri mevcuttur. Alanların durumları, büyüklükleri, böceklerin yoğunlukları gibi etkenler ardından hangi hamam böceği ilaçlama tekniğinin uygulanacağına karar verilir. Sıvı ya da jel ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerin doğru yapılması da oldukça önemlidir.

Hamam böceğinden kurtulmak için böcek ilaçlama firmaları tarafından 2 tür hamam böceği ilaçlama teknikleri uygulanır. Bu teknikler şunlardır:

 1. Sıvı ilaçlama tekniği: 

  Sıvı ilaçlama işlemi de kendi için de buharlama ve püskürtme olarak ayrılabilmektedir. Fırın, lokanta, restoran gibi gıdaların fazla olduğu ve saklanamayacak durumda olduğu alanlarda püskürtme şeklinde yapılan sıvı ilaçlama, bahçe, ev, bodrum, yazlık alanlar, iş yerleri gibi yerlerde de bu hamam böceği ilaçlama yöntemi buharlama şeklinde gerçekleştirilebilmektedir.

  Oldukça kuvvetli vücut yapısına sahip olan hamam böceğinden kurtulmak için en etkili ilaçların kullanılması şarttır. Buharlama tekniği ile gerçekleştirilecek olan hamam böceği ilaçlama öncesinde alınması gereken bir takım önlemler mevcuttur.

  Sıvı ilaçlama yapılacak olan alanda hiçbir canlı bulunmamalıdır. Zira bu uygulamada kullanılan ilaçlar oldukça etkilidir ve herhangi bir canlı ile teması sağlık problemlerine, solunum yolu rahatsızlıkları ve zehirlenmelere neden olabilir.

  Sıvı ilaçlama tekniği ile gerçekleştirilecek hamam böceği ilaçlama uygulaması öncesinde varsa alanda bulunan çocuk oyuncakları poşetlenerek saklanmalı, açıktaki gıdaların ağızları kapatılarak kaldırılmalıdır.

  Eğer alanda taşınamayacak büyüklükte bir akvaryum mevcutsa bu akvaryumun üzeri kapatılmalı ve yüne üzerine ıslak havlu örtülmelidir.

  Hamam böceği ilaçlama firması tarafından buharlama ile gerçekleştirilen hamam böceği ilaçlama ardından alan 2 saat kadar kapalı kalması, yarım saatlik bir havalandırma sonrasında kullanıma açılmalıdır.

  Hamam böceği ilaçlama için kesinlikle profesyonel ve uzman ilaçlama ekipleri görev almalı, bu uygulama için kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır.

 2. Jel ilaçlama tekniği:

  Bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayan ilaçlama tekniği olan jel ilaçlama oldukça fazla tercih edilmektedir.

  Bu teknik kokusuz gerçekleştirilmekte olduğu ve bu hamam böceği ilaçlaması tekniği sırasında alanın terk edilmesine gerek duyulmadığı için sıkça tercih edilmektedir.

  Şırınga veya silikon tabancası yardımı ile kuytu köşelere ufak parçalar halinde ilaçların konulması şeklinde gerçekleştirilen bu hamam böceği ilaçlama işlemindeki amaç, ilaçları böceklerin yemesi ve kısa sürede ölmesidir. Ölen böceği de bir başka türü yer. Döngü bu şekilde devam ederken sorunsuz şekilde tüm hamam böcekleri yok edilmiş olur.

  Jel ilaçlama öncesi ve sonrasında herhangi bir tedbire, hazırlığa gerek yoktur. Hatta ıslak bez ile temizlik yapılmaması ilaçların etkisinin uzun sürmesini sağlayacaktır.

  Jel ilaçlama tekniğinin etkisi uzun sürdüğü için bu teknik sadece hamam böceği görüldüğü yerlerde değil görülmedikleri yerlerde de tedbir amaçlı uygulanabilmektedir.

Hamam böceği ilaçlama fiyatları

Hamam böceği ile mücadele için hamam böceği ilaçlama servisleri tarafından farklı hamam böceği ilaçlama fiyatları verilebilmektedir. Çünkü bu fiyatlar, böceklerin bulundukları yerlerin durumlarına,  büyüklüklerine, bu yerlerdeki böcek yoğunluklarına göre değişen ilaçlamada kullanılacak ilaçların kalitesine de bağlı olarak belirlenmektedir. Profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen uzman ekiplerin bu gibi kıstasları göz önünde bulundurarak belirledikleri ilaçlamalar için uygulanan hamam böceği ilaçlama fiyatları, uygun ve ekonomik olmalıdır. Bunun için başvurmanız gereken tek adres eda ilaçlama firmamız olacaktır. Hem ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile hem de garantili, güvenilir hamam böceği ilaçlama hizmetlerimiz ile Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylı olarak sizlere 7/24 yardımcı olmaktayız.