Pire İlaçlamaPire böceği çok küçük yapıdadır. Pirelere karşı yapılan uygulamalar diğer ilaçlama yöntemlerine göre çok daha fazla dikkat ve özen isteyen bir ilaçlama yöntemidir. Pireler mücadelesi en zor olan haşere türlerinin başında gelmektedir. Pirelerin birçok türü pamuk piresi dışında besinlerini her daim kan emerek sağlarlar.

Pire böceğinin yassı yapısı vardır. Altı bacakları olan pirelerin vücut yapıları kıllıdır. Sıçrama özelliği olan pire böceği dikey olarak 20 cm yatay olarak da 40 cm sıçrama özelliğine sahiptir. Bu şekilde çok rahat hareket ederler.

Pire böceği çok çabuk ürer. Kısa sürede girdiği alanı sarar. Pireler yumurtlayarak ürereler. Kan ile beslenen pireler bu ihtiyaçlarını gidermek için insanlara ve hayvanlara yapışıp kan emerler. Vücudumuzda pire ısırması sonucu kızarıklıklar oluşur. Pire ısırmasında mutlaka doktor desteği alınmalıdır. Pireler kan yoluyla bulaşabilen birçok hastalığın bulaşmasına neden olurlar. Bu nedenle pire ilaçlama oldukça önem taşır.

Pire böcek ilaçlama mutlaka uzman ilaçlama şirketine yaptırılmalıdır. Çünkü çok çabuk üreyen bir böcek tür olduğu için kontrol altına alınması güçtür. Pire ilaçlama da mutlaka pire haşeresi üzerinde etkili olan pire ilaçları kullanılmalıdır. Pire ilaçlama yapacak böcek ilaçlama şirketinin yasal bir ilaçlama şirketi olması ve profesyonel olması gereklidir.