Haşere eklembacaklıların altı bacaklı, çoğu kanatlı olan, vücutları baş, göğüs ve karın olarak ayrılmış olan böceklerdir. Haşereler uçan (güve haşeresi, karasinek haşeresi, arı haşeresi, tatarcık sineği haşeresi vb.) ve yürüyen (hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, bit, kene, çıyan, kırkayak, tahta kurusu, kertenkele, karınca vb.) haşereler olarak ayrılır. Gerek uçan gerekse de yürüyen haşereler insan sağlığı açısından zararlıdırlar. Çünkü uçan haşereler ve yürüyen haşereler her tür mikroorganizmanın, mikrobun, virüsün bulunduğu pis alanlarda gezinirler, konarlar. Bu pis alanlardaki mikropları yaşam alanlarımıza beraberlerinde getirirler. Bu da hastalıklara neden olmaktadır. Haşere ilaçlama bu açıdan oldukça önem taşımaktadır.

Haşereler çok hızlı üreyen canlılardır. Örneğin; pire haşeresi girdiği alanı kısa sürede sarar. Yine kan emerek beslendiği için fiziksel olarak da pire haşeresinin zararı münkündür. Haşereler her türlü yol ile yaşam alanlarımıza girip kısa sürede ürerler. Bu nedenle profesyonel haşere ilaçlama şirketleri, haşere ilaçlama servisleri, haşere ilaçlama, firmalarından destek alınmalıdır.

Haşere Takvimi

- Haşere ilaçlama nasıl yapılır?

Haşere ilaçlama haşere türüne göre değişiklik göstermektedir. Sıvı kokulu ilaçlama, sıvı kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ile haşere ilaçlama yapılmaktadır. Alanınızdaki böcek çeşidi, yoğunluğu, alanın fiziksel koşullarına göre haşere ilaçlama yöntemi de farklılık göstermektedir. Haşere ilaçlama teknikeri bu koşulları göz önünde bulundurarak haşere ilaçlama yapmaktadır.

- Haşere türleri nelerdir?

Sayısız haşere türü vardır. Bulundukları yerlere, besin ihtiyaçlarına, boyutlarına göre ayrılan bu canlıların bir çok zararları vardır. Parazit olarak yaşayan, insan ve kedi, köpek, tilki, kuş, fare gibi hayvanların kanını emerek beslenen pire, kene, bit, tahtakurusu gibi haşere türlerinin yanı sıra zehirli haşereler de mevcuttur. Bunların insanları sokması sonucunda sağlık sorunları ölümle dahi sonuçlanabilmektedir. Akrep, çıyan, yılan gibi zehirli haşere ile mücadele için haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir. Taşıdıkları mikropları kişilere besin yolu ya da temas yolu ile bulaştıran ve kalıcı hastalıklara sebep olan karafatma, kalorifer böceği, hamam böceği, halı böceği gibi haşerelerden kurtulmak için de kesinlikle haşere ilaçlama şarttır. Hamam böceği ilaçlama ile bu türlerin son bulmasını sağlamak için vakit kaybedilmemelidir.

İnsanlar haşere türleri ile bireysel olarak mücadele etmek yerine profesyonel haşere ilaçlama şirketi ile görüşerek bu türlerin bulundukları alanlara ve yapılarına göre belirlenen ilaçlarla işlem yaptırmalıdır. Örnek verilen haşere türleri dışında daha milyonlarda tür bizlerle farkında olmadan evlerimizde, iş yerlerimizde yaşayabilmektedir. Asla ihmal edilmemesi gereken ve her geçen gün daha ciddi tehlike demek olan haşerelerden kurtulmak haşere ilaçlama yaptırmak için geç kalınmamalıdır.

- Evde haşere sorunu nasıl giderilir?

Haşereler her alanda karşımıza çıkabilmekte oldukları gibi en fazla vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımızda dahi olabilmektedirler. Besin ihtyiaçlarını insan gıdaları ile karşılayabilen karafatma, kalorifer böceği, kakalak gibi haşereler dışında, insan kanı ile beslenen pire, kene, bit gibi parazitlerle de evlerimizde karşılaşmak mümkündür. Evde haşere sorunu nasıl giderilir sorusu da bu sebeple sıkça sorulan ve cevabı oldukça önemli olan bir sorudur.

Evde haşere ile mücadele bireysel olarak alınan önlemler ve yöntemlerle asla kesin çözümler vermez. Dışarıdan alınan haşere ilaçları yanlış türe kullanıldığında haşere sayısını dahi arttırabilmektedir. Bu sebeple haşere ilaçlama her zaman en etkili yöntemdir. Doğru haşere ilaçlama şirketi ile çalışıldığında, profesyonel sonuçlar alınacaktır.

Evde haşere, başta insan sağlığı açısından, ardından psikolojik ve maddi açıdan ciddi tehdit demek olduğundan muhakkak haşere ilaçlama yaptırılmalıdır. Her tür haşereye karşı haşere ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması mümkündür. Evin büyüklüğü ve haşerenin türü haşere ilaçlama şeklini belirler. Kokulu ya da kokusuz ilaçlar uzman ekiplerce tespit edilecek ve işlem kısa sürede gerçekleşecektir.

- Haşere zararları nelerdir?

Haşere milyonlarca türü olan zararlı olduğundan her tür kişilere göre farklı sorun yaratabilir. Örneğin bir karafatma, kalorifer böceği türleri en pis yerlerde yaşayabildiklerinden buralardan aldıkları mikropları insanları besinleri üzerinde de dolaşarak kişilere bulaştırabilir ve büyük sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Haşereden kurtulmak, sağlık sorunları yaşamasına engel olmak haşere ilaçlama ile mümkündür.

Parazit olarak yaşayan pire, kene, bit, tahtakurusu insan kanı emerek beslenmektedir. İnsan üzerinde bulunduğu gibi kedi, köpeklerin üzerinde de olabilen bu haşerelerin ısırdıkları vücutlarda kaşıntı, kızarıklık, kabarıklık oluşur ve bunlar daha sonra kalıcı cilt problemleri, alerjik reaksiyonlara kadar ilerleyebilir. Yine aynı şekilde ciddi sağlık problemleri yaratan haşere ile mücadele haşere ilaçlama şirketleri ile irtibat ardından gerçekleşecek işlemler sonucunda olmalıdır.

Sadece sağlık sorunları değil maddi olarak insanlara zarar veren haşere türleri de mevcuttur. Besinleri tüketen, eşyalara zarar veren ve bu eşyaları kullanılmaz hale getiren haşereden kurtulmak kişilerin kendilerinin yapabilecekleri bir durum değildir. Haşere ilaçlama en etkili çözümdür.

Bitkilerden beslenen ve bitkilere de zarar veren haşereler mevcut olduğu gibi, tarla, bağ, bahçelerde periyodik olarak haşere ilaçlama yaptırılmadığı takdirde, ekin verimlerinde azalma görülecektir. Her tür haşere zararları karşısında her zaman tedbirli olunmalıdır.

- Haşereler nasıl çoğalır?

Haşereler kısa sürede çok fazla çoğalabilen zararlılardır. Hamam böceği, kalorifer böceği, pire, karınca gibi haşere türleri diğer çoğu tür de olduğu gibi yumurtlama ile çoğalmaktadır. Bir üremede yüzlerce yumurta bırakan haşere ile mücadele edilmezse ve bu sorunlara kısa sürede kalıcı çözüm getirilmezse ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalınacaktır. Haşere ilaçlama firmaları, her tür böcek, haşere ve kemirgene karşı yaptıkları işlemlerle bu zararlı canlıları bulundukları alanlardan tamamen temizleyebilmektedirler. Bazı durumlarda haşere ilaçları bu zararlıların yumurtalarını yok edemediklerinden profesyonel ve uzman ekiplerin kontrolleri dahilinde yeniden ikinci bir haşere ilaçlama işlemi gerçekleşebileceğinden muhakkak bu konuda bilgi alınmalıdır.

Kemirgenler dışında tüm haşereler yumurtlama ile üreme gerçekleştirir. Her üremede bırakılan yumurta sayısı farklıdır. Bu durum haşere ve böceklerin türlerine bağlı olarak değişir. Ancak çoğu tür sıcak ortamda daha fazla çoğalabilmektedir. Haşere ilaçlama her alanda uygulatılmalı ve haşere, böceklerin sayılarının artmasına engel olunmalıdır.

- Haşereler nerelerde yaşar?

Günlük hayatımızda sayısız haşere ile her alanda karşılaşmak mümkündür. Zira milyonlarca haşere, böcek ve kemirgen türü vardır. Evlerimizde daha çok mutfaklarda görülen haşereler, banyo, yatak odası, salon, kilerde dahi bulunabilir. Apartmanlarda merdiven altları, kömürlükler, bodrum katları, çatı katları da haşere ve böcekler için en güzel yaşam alanlarıdır. Sadece evlerde değil, iş yerleri, fırın, restoran, hastane, okul, fabrikalarda da birçok haşere türü hayatını sürdürmektedir. Daha çok insan gıdalarının olduğu, sıcaklığın fazla olduğu yerlerde görülen bu zararlılardan kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Haşereler nerelerde yaşar sorusuna alınan cevaplar ardından oldukça dikkatli davranılmalı, görülebilen en ufak haşere belirtisi karşısında haşere ilaçlama firması ile irtibat kurulmalıdır. Çünkü her tür zararlı bulunduğu her alanda ciddi sorunları beraberinde getirir.

- Haşere ilaçlama firmaları tercih edilirken nelere dikkat edilmelidir?

Haşere, böcek, kemirgenler büyük zararların sebebi olan canlılar olduklarından haşere ile mücadele için bireysel hareket edilerek, haşere ilaçları, böcek spreyleri alınarak hareket edilmemeli, muhakkak profesyonel haşere ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Kişiler haşereden kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları tercih ederken nelere dikkat edecekleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır ki aldıkları hizmetler kesin sonuç verebilsin.

Bir haşere ilaçlama firması tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Haşere, böcekten kurtulmak için hizmet alınacak haşere ilaçlama firması muhakkak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalı ve ilaçlama işlemi için gerekli mercilerden şart olan sertifika, ruhsatlara sahip olmalıdır.
  2. Haşere ilaçlama firması tarafından ilaçlama için kullanılan ilaçların muhakkak profesyonel kimya mühendisleri tarafından, haşere, böcek ve kemirgen türünün biyolojik yapısı göz önünde bulundurularak hazırlanmış olması ve bu ilaçların Sağlık Bakanlığı olması şartıyla kullanıma hazır hale getirilmesi gerekmektedir.
  3. Haşere ilaçlama firması tarafından ilaçlama yapacak olan kişilerin önce haşere türünü, ardından bu zararlının bulunduğu alanı tespit edecek ve bu tespitten sonra hangi ilacı ne şekilde kullanacağını bilecek kadar tecrübeli ve eğitimli olması şarttır.
  4. Haşere ilaçlama gerçekleştirilmeden önce, haşere ilaçlama firması tarafından görevlendirilen ekiplerin kişilere muhakkak ilaçlama hakkında bilgi vermesi, bu işlem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında kişileri uyarması şarttır.
  5. Haşere ile mücadele için yapılacak olan haşere ilaçlama ardından kısa bir sürede herhangi bir sorun ile yeniden karşılaşıldığı durumda haşere ilaçlama firmaları bu kez ücretsiz olarak ikinci bir ilaçlama işlemi gerçekleştirmek üzere kişileri bilgilendirmelidir.
  6. Haşere ve böcek ilaçlama ardından haşere ilaçlama şirketleri kişilere, bu işlem ile ilgili gereken belgeleri sunabilmelidir.
- Haşere ilaçlama hangi alanlar için uygundur?

Haşereler her alanda görülebildiklerinden dolayı, haşere ilaçlama işlemi de her alanda gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde kokulu, kokusuz ve jel olmak üzere farklı ilaçlama teknikleri geliştirilmiş ve bu teknikler alanların açık ya da kapalı olmasına, genişliğine, kullanılma durumlarına, haşere türlerine göre tercih edilerek kullanılma hazırlanmıştır. Bu sebepledir ki hangi haşere ile mücadele etmek durumunda kaldıysanız sizlere Eda ilaçlama olarak haşere ilaçlama hangi alanlar için uygundur sorusunu düşünmeden ev, iş yeri, fırın, pastane, okul, bağ, bahçe gibi her alanda ve mekanda haşere ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Haşere İlaçlama Fiyatları

Haşere ilaçlama fiyatları, haşere türü, haşerenin bulunduğu mekanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ekonomik haşere ilaçlama fiyatları ile haşere ilaçlama hizmeti veren Eda ilaçlama olarak İstanbul geneli fiyatlarımız sabittir. Sizde ekonomik haşere ilaçlama fiyatları ile haşere ilaçlama yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın.