İlaçlama, insan hayatında geçmişten bugüne var olan böcek, haşere, kemirgen sorunları için en etkili çözümdür. Geçmişte var olmayan teknolojiler sebebi ile insanlar böceklerden kurtulmak için kişisel yöntemlere başvurmuşlar ve bunun sonucunda ciddi sağlık problemleri de yaşamışlardır. Günümüzde her geçen gün gelişen teknoloji, ilaçlama yöntemleri, teknikleri, ilaç kaliteleri ile artık böcek ile mücadele, haşerelerden kurtulmak, fare zararlarını önlemek oldukça kolay hale gelmiştir. Tabi ilaçlama yardımı alınırken muhakkak iyi bir araştırma yapılmalı, en doğru şekilde, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı hizmet veren ilaçlama şirketleri tercih edilmelidir.

Giderek önemi artan ilaçlama günümüzde de oldukça gelişen bir sektör haline gelmiştir. Artan ihtiyaçlarla birlikte merdiven altı tabiri ile çalışan, amatör olarak hizmet veren kişi ve kuruluşlar da artmıştır. Bu yüzden böcek ve fare ilaçlama konusunda ilaçlama firmaları arasında her tür profesyonelliğe sahip olan Eda ilaçlama olarak sizlere her alan ve mekanda en doğru ilaçlama hizmetlerini, uzman, tecrübeli ekiplerimizle 7/24 sunmaktayız. Bunun yanında haşere, fare, böcek zararları ve bu zararlıların yok edilmeleri için ilaçlama yöntemleri gibi konularda gerekli bilgileri verebilecek eğitimi almış olan müşteri hizmetlerimizle de Eda ilaçlama olarak bizlere ulaşarak istediğiniz bilgileri alabilmeniz mümkündür.

- İlaçlama hangi alanlarda uygulanabilmektedir?

Eda ilaçlama olarak açık ya da kapalı her alanda yaşamlarını sürdürebilen haşereler ile mücadele ve böceklerden kurtulmak için ev ilaçlama, iş yeri, okul, fırın, site ilaçlama, hastane, pastane, restoran, fabrika ilaçlama, bağ, bahçe, gemi ilaçlama, yurt, tarla ilaçlama gibi her tür hizmeti vermekteyiz. Zira hamam böcekleri, karafatmalar, kalorifer böcekleri nasıl ki ev mutfaklarında, iş yeri, okul yemekhanelerinde, fırın, restoranlarda görülüyorsa fareler de tarla, bahçelerde, yurt, fabrikalarda yaşayabilmektedirler. Bunun dışında var olan tüm haşere, böcekleri kapalı mekanlar dışında açık alanlarda da görebilmek mümkün olduğundan böcekler ile mücadele için böcek ilaçlama, haşere, fare ilaçlama şarttır.

- İlaçlama hangi böcek ve haşere türleri için uygundur?

Profesyonel bir ilaçlama şirketi her tür böcek ile mücadele için ilaçlama uygulaması yapmak durumundadır. Hamam böceği ilaçlama, kalorifer böceği, kakalak, karınca ilaçlama, kırkayak, kulağakaçan, sivrisinek ilaçlama, tatarcık, uyuz böceği, tespih böceği ilaçlama, kertenkele, akrep, yılan, örümcek ilaçlama gibi hizmetleri verebilen ilaçlama servisleri ile görüşerek, hangi böcek türünden şikayetçiyseniz kısa sürede bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

- Evde ilaçlama nasıl gerçekleştirilir?

Evde böcek ile mücadele, evde haşerelerden kurtulmak için dışarıdan kolaylıkla temin edilen böcek ilaçları, spreyleri gibi yöntemler zaman kaybından ibaret olduğundan ev ilaçlama için profesyonel ev ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Evde hamam böceği ilaçlama, karınca, pire ilaçlama,  en çok alınan hizmetler arasındadır. Çünkü bu haşereler sıcak ve nemi sevdiklerinden evler onlar için en uygun yaşam alanlarıdır.

Evde ilaçlama, sıvı ya da jel olarak yapılabilmektedir. Bu iki yöntemden hangisinin gerçekleştirilmesinin uygun olduğuna ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen uzman ekipler karar vermelidir. Çünkü,  yanlış uygulamalar, kalitesiz ilaçlar sağlık sorunlarına neden olacaktır.

- İlaçlama teknikleri nelerdir?

Böcek ilaçlama için farklı teknikler geliştirilmiştir. Zira her böceğin biyolojik yapısı değişiktir ve yaşadıkları yerler de farklı olabilmektedir. Bu yüzden böceklerden kurtulmak için bu zararlılara etki edebilecek ilaçlar da farklı olabilir. İlaçlama servisleri tarafından gerçekleştirilen bu ilaçlama teknikleri şunlardır:

- Sıvı İlaçlama :

Sıvı ilaçlama tüm böcek ve haşereler ile mücadele için en etkili ilaçlama yöntemidir. Kokulu ve kokusuz olarak buharlama ve püskürtme şeklinde gerçekleştirilir. Kokusuz böcek ilaçlama için önleme ya da tedbire gerek yoktur çünkü püskürtme şeklinde belirli yerlere uygulanır. Ancak kokulu ilaçlama için bir takım önlemler alınması şarttır. Hizmet alınan ilaçlama firması tarafından bu konu hakkında bilgi aldıktan sonra işleme başlamak daha sağlıklı olacaktır. Etkisi oldukça yüksek ilaçların insanlar, canlılarla temasları sonrasında solunum yolları rahatsızlıkları, alerjik hastalıklar görülebilir. Bu yüzden yapılan her türlü ilaçlama işleminde olduğu gibi sıvı ilaçlama için de oldukça uzman ve tecrübeli ekipler görev almalıdır.

 • Sıvı ilaçlama ev, park, otel, ofis, hastane gibi yerler için uygun ve etkili ilaçlama yöntemidir. Ancak kalabalık yerlerde, gıdaların saklanamayacağı kadar fazla olduğu ve hastane gibi özel durumlara sahip yerlerde sıvı ilaçlama püskürtme şeklinde yapılmaktadır.
 • Fırın, pastane, restoran gibi işletmelerde gıda üretim ve satışı yapan kuruluşlarda müşterilerin sağlığı, işletmenin güvenirliği, işletmecinin itibarı için periyodik olarak böcek ilaçlama yaptırılarak bu gibi yerlerin hijyen tutulması dezenfekte ettirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden sıvı ilaçlama tekniği uygulanmalı püskürtme şeklinde işlem gerçekleştirilmelidir.
 • Sıvı ilaçlama daha büyük ve geniş, bağ, bahçe, site, tarla gibi açık alanlarda var olan farelerden kurtulmak, pireler ile mücadele etmek, akrep zararlarını önlemek açısından da oldukça etkilidir. Buharlama yöntemi tercih edilmekle birlikte bu işlem uzman kişilerce yapılmalıdır.
 • Sıvı ilaçlama işlemi kokulu olarak yapılıyorsa alanda hiçbir canlı bulunmamalı, evcil hayvanlar dahi dışarıya çıkarılmalıdır.
 • Eğer varsa çocukların oyuncaları poşetlenerek kaldırılmalı, açıktaki gıdalar da ağızları kapatılarak saklanmalıdır.
 • Eğer evcil hayvan olarak akvaryum mevcutsa ve bu akvaryum taşınamayacak büyüklükte ise, ilaçlama şirketleri tarafından yapılacak ilaçlama işlemi öncesinde bu akvaryumun üstleri kapatılmalı, üstlerine ıslak havlu serilmelidir.
 • Sıvı ilaçlama sonrasında yarım saatlik havalandırma ardından alan kullanıma açılmalıdır.
 • Böcek ilaçlama servisleri tarafından gerçekleştirilen sıvı ilaçlama sonrasında herhangi bir temizliğe gerek duyulmaz.

NOT: Sıvı ilaçlama için kullanılan böcek ilaçları bireysel olarak bilinçsizce kullanılmamalıdır. Zira kalitesiz ilaçlar, yanlış uygulamalar kişi sağlığına zarar verebilir. Ayrıca böceklerin biyolojik yapıları göz önünde bulundurulmadan üretilen ilaçlar, doğru kullanılmaz ise, bazı böcekler yok etmenin aksine dirençlerini arttırabilir. Bu yüzden sıvı ilaçlama, profesyonel, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından  onaylı olarak hizmet veren haşere ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilmelidir.

- Jel ilaçlama:

 • Jel ilaçlama yöntemi hamam böceği ve karafatma, kalorifer böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kakalak gibi türleri için kullanılmaktadır. Hamam böceğinden kurtulmak, kakalak ile mücadele etmek için en etkili haşere ilaçlama yöntemi olan jel ilaçlama kokusuz olduğundan çok sık tercih edilmektedir.
 • Böceklerin bulundukları kapı, pencere pervazları, dolap içleri, fırın, bulaşık makinesi altları gibi en ufak kuytu köşelere jel ilaçların 1 mm büyüklüğünde parçalar halinde şırınga ve silikon tabanca yardımı ile konulması ile gerçekleştirilmektedir.
 • Jel böcek ilaçlama, sıvı ilaçlama ardından ek olarak da uygulanabilmektedir.
 • Jel haşere ilaçlama öncesinde bir önleme gerek yoktur. Ayrıca sıvı ilaçlama işleminin aksine kimsenin alanı terk etmesi gerekmez. Bu işlem sonrasında da bir temizliğe gerek yoktur.
 • Kokusuz olması ve kişileri rahatsız etmemesi jel ilaçlarının sıkça tercih edilmesinin en önemli etkenleridir.
 • Jel ilaçlama fiyatları, bu ilaçlama uygulanacak hamam böceklerinin bulundukları alanın özelliklerine, büyüklüklerine ve alandaki hamam böceği yoğunluklarına bağlı olarak değişmektedir.

NOT: Jel böcek ilaçlama işleminin akrep, karınca, pire gibi haşere ve böcekler için hiçbir etkisi yoktur.

Neden Eda İlaçlama?
 • Eda ilaçlama olarak tüm haşere ve kemirgenlerden, böceklerden kurtulmak için en etkili ve uygun ilaçlama hizmetleri sunmaktayız. Farklı ilaçlama teknikleri le bu hizmetleri vermekteyiz.
 • Eda ilaçlama, böcek, haşere ilaçlama işlemleri için kimya mühendisleri tarafından bu zararlıların biyolojik yapıları göz önünde bulundurularak üretilen ilaçlar kullanarak hizmet vermektedir.
 • Eda ilaçlama, hamam böceği, fare ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmek için uzman, eğitimli, profesyonel, tecrübeli ekiplerle çalışmaktadır.
 • Eda ilaçlama, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylı olarak her tür alan için böcek ilaçlama işlemi gerçekleştirmektedir.
 • Eda ilaçlama, ilaçlama işlemini gerçekleştirmeden önce bu işlemin gerçekleştirileceği alanı gözlemler, ardından hangi böcek ile mücadele için işlem yapılacağını tespit ederek bu işlemi gerçekleştirir.
 • Eda ilaçlama, gerçekleştirdiği ilaçlama öncesinde kişilere nasıl bir yöntem geliştireceği ve nasıl bir yol izleyeceği hakkında bilgi verir.
 • Eda ilaçlama, her tür haşere ile mücadele için sadece kapalı alanlarda değil açık alanlarda da kişilere böcek ilaçlama hizmeti vermektedir.
 • Eda ilaçlama olarak eğitimli, haşere, böcek zararları ve bu zararlıların yok edilmeleri konusunda gerekli eğitim ve bilgilere sahip müşteri temsilcileri ile de sizlere istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz çağrı merkezi hizmetleri sunmaktadır.
 • Eda ilaçlama, uyguladığı işlem ardından yeniden aynı böcek sorunları ile karşılaşılması konusunda ikinci bir ücretsiz hizmet verme konusunda sizlere garanti vermektedir.
 • Eda ilaçlama firmamıza ulaştığınız anda sizlere en yakın ilaçlama servisleri ile kısa sürede böcek ve haşere sorunlarınıza çözüm olmaktayız.
 • Bütçenizi sarsmamak adına hizmetlerimizi en uygun, ekonomik ilaçlama fiyatları ile sunmaktayız.
 • En önemlisi Eda ilaçlama olarak hizmetlerimizde esas aldığımız konu insan sağlığıdır. Yaptığımız ilaçlama işlemlerini bu bilinçle gerçekleştirdiğimizden her zaman garantili, güvenli ve sağlıklı hizmetlerle sizlerin yanındayız.
İlaçlama Önemi

Her geçen gün önemini arttıran ilaçlama, humma, verem, dizanteri, tifo, tifüs gibi sağlık sorunlarına sebep olan hamam böceklerinden kurtulmak, karafatma ile mücadele etmek, kemirgen olduklarından dolayı eşyaları kullanılmaz hale getiren fare zararlarına engel olmak, kan emerek beslenen pire ısırığına maruz kalmamak için uygulatılması şart olan işlemdir. Zira bu işlem uygulatılmazsa maddi kayıplar görülecek, sağlıksız bir yaşam sürülmesine sebep olunacaktır.

İlaçlama sadece insanlar için değil diğer canlılar için de büyük önem taşımaktadır. Bitkilerle, sebze, meyvelerle beslenen, ekinleri kurutan, çürüten, yeşilliklere zarar veren böcekler ile mücadele edilmediği takdirde ciddi zararlarla karşılaşılabilir. Kısa sürede her tür böcek, haşere, kemirgene karşı ilaçlama uygulatılarak önlem alınmalı, bazı alanlar için bu işlemler periyodik olarak yaptırılmalıdır.

Sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabilmek, huzurlu şekilde bir hayat geçirebilmek, psikolojik olarak bir zararla karşılaşmamak için şart olan ilaçlama önemi oldukça yüksektir.  Bu önemin farkına varmak ve böcek sorunları konusunda bilinçli olarak hareket etmek bu zararlara karşı tedbir almak şarttır. Böcek, fare, hamam böceği görüldüğü anda bu haşerelerin sayılarının artmasına engel olunmalı, ilaçlama yaptırılarak alanlar dezenfekte ettirilmelidir.

İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları belirlenirken böcek ilaçları kalitesi, böcek, haşere bulunan yerlerin özel durumları, alanların büyüklükleri, ilaçlama yöntemleri, böceklerin alandaki yoğunlukları göz önünde bulundurulur. Aksi durumlarda, farklı ilaçlama fiyatları uygulayan amatör ilaçlama servisleri asla tercih edilmemelidir. Çünkü günümüzde düşük ilaçlama fiyatları ile kişilerin dikkatini çekmek isteyen bir takım kişi ve kuruluşlar mevcuttur ya da tam tersi bir taktik uygulayarak yüksek haşere ilaçlama fiyatları ile kendisini kaliteli göstermek isteyen kişi, kuruluşlar da mevcuttur. Bu yüzden böcekler ile mücadele için muhakkak yasal ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Eda ilaçlama olarak bütçenize de önem vermekte bu yüzden kullandığımız ilacın kalitesine göre, uygun, ekonomik ilaçlama fiyatları uygulamaktayız.