Böcek ilaçlama da en çok kullanılan ilaçlama şekli sıvı kokulu ilaçlama yöntemidir. Sıvı kokulu ilaçlama uygulamasında alandaki böcek türüne özgü ilaçlar belirli oranda su ile çözeltilerek seyreltilir ve ilaçlama yapılacak alana pülverizatör (ilaçlama makinası) ya da pompa ile profesyonelce uygulanır. Sıvı kokulu ilaçlama da kullanılan böcek ilaçları ve su miktarı ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu miktar ilaçlama şirketinin teknikeri tarafından belirlenmelidir.

Sıvı kokulu ilaçlama uygulamasında mekanın 2 ya da 4 saat aralığında kapalı tutulması gerekmektedir. Alan kapalı tutulduktan sonra ilaçlama yapılan kapalı alan havalandırılıp kullanılabilir. Sıvı ilaçlama uygulaması böcek ilaçlamasında en etkili yöntemlerden biridir.

 • Sıvı kokulu ilaçlama öncesi açıkta gıda ürünü bulundurulmamalıdır. Eğer gıdalar buzdolabında ya da ambalaj içerisinde ise sorun yoktur. Amaç sıvı ilaçlama yapılırken ilaçla teması olacak gıda ürünü olmamasıdır.
 • Sıvı kokulu ilaçlama da evde bebek ya da çocuk varsa oyuncakları kaldırılmalı, bebek elbiseleri muhafaza edilmelidir. Ancak evde pire ya da tahta kurusu, mite (akar) haşereleri mevcutsa hepsinin dezenfekte edilmesi gereklidir. ( Bu konu halkkında detaylı bilgi şirketimiz ziraat mühendisleri tarafından verilecektir.)
 • Diş fırçaları ve havlular kaldırılmalıdır.
 • İlaçlama yapılacak alanda beslediğiniz kedi ya da köpek varsa yemek tabakları kaldırılmalı ya da ilaçlama sonrası yıkanmalıdır.
 • Sıvı kokulu ilaçlama yapılırken kuş türü varsa sıvı kokulu ilaçlama sırasında alandan çıkarılmalıdır.
 • -Sıvı kokulu ilaçlama da ilaçlanan mekanda akvaryum var ise akvaryumun üzeri ıslak havlu ya da bez ile kapatılmalıdır. 
 • İlaçlanan alan havalandırılmalıdır.
 • Sıvı kokulu  ilaçlama sonrası gözle görülen alanlar silinebilir. Koltuk arkası dolap arkası gibi alanlar 1 hafta sonra temizlenmelidir.
 • Temizlik malzemesi olarak istediğiniz ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Sıvı kokulu ilaçlama da mekanda herhangi bir leke olmayacaktır.
 • Sıvı kokulu ilaçlama alanda böcek yoğunluğu fazla olduğu zaman etkili olmaktadır. Özellikle tahta kurusu, bit, pire, hamam böceği, çıyan, akrep vb gibi haşereler üzerinde sıvı kokulu ilaçlama etkili olmaktadır.
 • Eda ilaçlama şirketi olarak sıvı ilaçlama uygulamasında kullandığımız tüm böcek ilaçları ve fare ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı olup WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylıdır. Sıvı ilaçlama ile ilgili tüm belgelerimiz ilaçlama işlemini yapan ziraat teknikerimiz tarafında verilecektir.

 

ev ilaçlama

Kokulu ilaçlama yönteminde kullanılması gereken ilaçlar, hem hızla üreye bilen pire, kene, tahta kurusu, örümcek, hamam böceği, güve ve karınca gibi haşerelere hem de kemirgen (fare, çıyan gibi) haşerelere karşı son derece etkili ilaçlar olmalıdır. Etkisinin uzun süreli olması bu ilaçları ve kokulu ilaçlamayı tercih edilir kılmaktadır. 

Haşerelere karşı hangi ilacın nasıl kullanacağı böceğin veya kemirgenin çeşidine göre değişmektedir. Bazı haşere ve böcek türleri için birkaç ilacın karışımı gerekebilmektedir. Bu nedenle kokulu ilaçlama yapacak ekibin eğitimli personellerden oluşması gerekmektedir. Kullanılacak kimyasalların, ilaçların doğaya en az zarar verebilecek, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ilaçlar olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Az kimyasal ile çok iş görebilme özelliğinde olması tercih edilmelidir. Açık veya kapalı alan özelliklerine uygun olmayan, insan ve çevre sağlığına zarar verecek tarım ilaçları kullanılması yanlış bir kokulu ilaçlama uygulamadır. Kimyasalların üretim tarihi ve son kullanma tarihlerine dikkat edilerek, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar kullanılmamalıdır.

Ayrıca saklama koşullarına uygun depolanmayan kimyasallar, haşere ve böceklere karşı daha az etkili, insan ve doğaya daha fazla zarar verebilmektedir.

Kokulu ilaçlamada kullanılacak yanlış bir kimyasal,  böcek ve haşerelerin yok olmasından ziyade daha da artmasına yol açabilir.  Sürekli kendini yenileyen, araştıran, öğrenen ve çevresine de bu bilinci yaymaya çalışan Eda İlaçlama servisleri, kokulu ilaçlama uygulamasında tek tercihiniz olmalıdır.

eda böcek ilaçlama

 

İlaçlama sektöründeki en önemli unsurlardan biri, ilaçlamanın çeşidine göre eğitim almış personellerden oluşan bir ekiptir.

Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatları ve diğer belgelerini tamamlamış bir ilaçlama servisinin yanlış personel seçimi piyasadaki imajını olumsuz etkileyecek sonuçlar doğurabilir. 

Özellikle kokulu sıvı böcek ilaçlama yapacak personelin en ufak ihmalkârlığı insan ve doğa açısından büyük tehlikeler doğurabilir. İlaçlama ekibine düzenli eğitimler verilmeli, personeller arası otokontrol sistemi geliştirilmelidir.

Kokulu sıvı böcek ilaçlama konusunda alanında uzman şirketlerden yardım alınmalı, fiyatları cezbedici, merdiven altı tabir edilen firmalara veya bireysel hizmet veren kişilere itibar edilmemelidir.

 

İlaçlama yapan firma kullandığı kimyasal hakkında bilgi sahibi olmalı, adlarını, kullanılacak miktarlara ilişkin gerektiğinde müşterilere bu konuda bilgi aktarabilmelidir. Müşteriler çekinmeden, akıllarında soru işareti kalmadan ev ve iş yerlerini emanet edebilmelidir.

Haşere ve böcek İlaçlama ekip işidir. Kokulu sıvı böcek ilaçlama yapılacak yerin tespiti, ilaçlama yöntemlerinin uygunluğu, kullanılacak kimyasalların haşere ve böceklere karşı etkisi, sorunun çözüm süre gibi süreçler iyi organize edilmelidir.

Ekipte bulunacak ziraat mühendisi, ziraat teknikerleri ve diğer personeller uyum içinde çalıştığı müddetçe, müşteri memnuniyeti de artacaktır. Kadrosunda insan ve çevre sağlığına önem veren, uyumlu, eğitimli, deneyimli ve Eda ilaçlama şirketi vizyonunu benimsemiş personellere yer vermekteyiz.

Kokulu sıvı böcek ilaçlama konusunda özel eğitim almış personellerimize gönül rahatlığı ile yaşam alanlarınızı veya iş yerlerinizi emanet edebilirsiniz.

 

 

çatı ilaçlama 2

 

Fiyat ya da maliyet ekonomik bir kavram olduğu kadar manevi boyutu ile de değerlendirilmesi gereken bir husustur. Fiyat, bir mal ya da hizmetin elde edilmesi için bunlar karşılığında verilen bir miktar para, malların değişim oranıdır. Bu boyutu fiyatın ekonomik kısmını oluşturmaktadır. Ancak Haşerelerle mücadele de sadece maddi bir durum  söz konusu değildir. Manevi olarak kaybedeceğimiz maliyetler de söz konusudur.

Kokulu sıvı ilaçlama etkili ve ucuz bir ilaçlama yöntemidir. Dikkat edilmesi gereken husus ise kaliteli malzemelerin kullanılmasıdır. 

 

Eda İlaçlama olarak kokulu sıvı ilaçlama da kullandığımız ürünler Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ev, iş yeri, bahçe, tarla, ahır vb. her noktada canlı sağlığına zarar vermeyen onaylı ilaçlar olup son derece etkili ve kaliteli ürünlerdir. Kalitesiz ürünlerle çözüm mümkün olmamaktadır.

Tekrar tekrar ilaçlama hizmeti almanız ya da kendiniz uğraşmanız durumunda toplamda ödemiş olacağınız miktarlar çığ gibi büyücektir. Bu sürecin size psikolojik olarak vereceği zarar ise ayrı bir maliyet olacaktır. Bu nedenle kokulu sıvı ilaçlama etkili, kaliteli ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturmayan malzemeler ve işinde uzman, profesyonel  kişilere yaptırıldığında sonuç kişiye daha fazla fayda sağlayacaktır. Elde etmiş olduğunuz sonuç ve ödemiş olduğunuz ücret birlikte değerlendirildiğinde olumlu sonuç maddi ve manevi olarak bizi mutlu edecektir.

Kaliteli kokulu sıvı ilaçlama ile mutlu son elde edildiğinde  fiyatlarımız son derece uygundur.