Pire İlaçlamaPire verdiği zararlar bakımından oldukça önem taşıyan bir haşere türüdür. Pire çok küçük yapıya sahip olduğu için çoğu kez bu haşereyi gözümüzle göremeyiz. Pire haşeresi için yapılan pire ilaçlama oldukça önemlidir. Çünkü pire kan emerek beslenen bir haşeredir. Hayvan ve insan kanıyla beslenirler. Kan yoluyla bulaşan birçok hastalığın mikrobunu taşır, bulaştırırlar. Bu nedenle pire ilaçlama şirketlerinden, pire ilaçlama servislerinden pire ilaçlama desteği alınmalıdır. Çok çabuk çoğalan bir haşere türü olduğu için bir anda tüm evi ya da apartmanı, işyerinizi, fabrikanızı, bahçenizi, villanızı, binanızı (vb.) sarabilir. Pire mücadelesi mutlaka bireysel olarak verilmemelidir. Mutlaka profesyonel pire ilaçlama firması, pire ilaçlama şirketi, pire ilaçlama servisinden ilaçlama desteği alınmalıdır.

Pirelerin Özellikleri ;
 • Pire haşeresi çok küçük bir yapıya sahiptir. Pirenin büyüklüğü çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Pirenin büyüklüğü 2-3 mm kadardır. Ancak kan emen ergin bir pirenin büyüklüğü 12 mm olabilir.
 • Pire haşeresinin arka ayakları uzundur. Bu özellik pirelerin zıplamalarına neden olur. Bir pire ortalama 30 cm kadar zıplayabilme özelliğine sahiptir.
 • Pirelerin renkleri siyah, kahverengi ya da kızılımsı olarak değişir. Pirelerin renkleri nasıldır?  der iseniz bu özellikleri pire haşeresinin yapısına ve türüne göre farklılık göstermektedir.
 • Pire haşeresi gıda gereksinimini kan yoluyla giderir. Pire bu gıda ihtiyacını insanlardan ya da hayvanlardan sağlamaktadır.
 • Pireler çok çabuk üreyerek çoğalma özelliğine sahip olan haşerelerdir. Pireler yumurtlayarak ürerler, çoğalırlar. 1 pire 1 kerede 200 yada 300 yumurta bırakabilir.
 • Pireler kan yoluyla bulaşan tüm hastalıkların mikroplarını, virüslerini bünyelerinde taşırlar.
 • Pireler kolay basit yollarla yaşam alanlarımıza girip ürerler. Sıçrama özellikleri yaşam alanlarımıza girmelerini daha da kolaylaştırmaktadır.
 • Bireysel mücadele yöntemleri ile pirelerden kurtulunamaz. Mutlaka pire ilaçlama şirketi, pire ilaçlama servisi, pire ilaçlama firmasından pire ilaçlama desteği alınmalıdır.
 • Pireler çok kısa sürede girdikleri tüm alanlarda üreyerek bu alanları sararlar.
 • Pire haşeresi genellikle yaz aylarında daha çok faaldirler.
 • Pire haşereleri bodrum, çatı, bina, iş yeri, ev, fabrika, açık ya da kapalı tüm alanlarda mekanlarda görülebilirler.
Pire İlacı ve Pire İlaçları ;

Pire haşeresinden kurtulabilmek için mutlaka pireye özgü ilaçların kullanılması şarttır. Diğer haşereler (böcekler) üzerinde kullanılan ilaçların pire üzerinde etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü pire için güçlü pire ilaçlarının kullanılması gerekir. Kullanılan pire ilaçlarının Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekli olup insan ya da hayvan sağlığı üzerinde zararlı etkilerinin olmamasına dikkat edilmelidir. Bu durum oldukça önemli ve hassas bir konudur. Pire ilacı adı altında yanlış yapılan bir pire ilaçlama uygulaması kesin çözüm sağlamadığı gibi sağlığınızı tehdit eder. Dolayısıyla profesyonel pire ilaçlama servisi ya da pire ilaçlama şirketi ile çalışılmalıdır. Pire ilaçlama da uygun pire ilacının kullanılması oldukça önemlidir. Uygun pire ilaçları ile yapılan pire ilaçlaması sizleri pire sorununuzdan kesin olarak kurtaracaktır.

- Pire ilaçlama işlemi nasıl yapılır?

Pire haşereleri çok çabuk çoğalan küçük yapılı haşerelerdir. Bu böcek türü için mutlaka etkili bir ilaçlama yapılması şarttır. Çünkü pireler yapıları gereği oldukça güçlüdürler. Savunma mekanizmaları oldukça gelişmiştir. Bu sebeple basit özelliklere sahip ilaçlar ile pire ilaçlama yapılmamalıdır. Çünkü basit ilaçlar ile yapılan pire ilaçlama uygulamalarından sonuç alınamaz. Pire ilaçlama kokulu sıvı ilaçlama yöntemi ile buharlama yöntemi yapılmalıdır. Mekanın her alanı mutlaka ilaçlanmalıdır. Çünkü her yerde pire haşeresi bulunabilir. Kokusuz ilaçlamaların pire haşeresi üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi yoktur. Kokulu sıvı ilaçlama kapalı ve açık mekanlar da farklı sistemler ile yapılabilir. Pire ilaçlama yapılan mekan 2 ile 4 saat arasında kapalı tutulur. Eğer pire ilaçlamanın yapıldığı mekan açık mekan ise ona özgü olan ilaçlar kullanılır. Açık ve kapalı alanlardaki pire ilaçlama yöntemleri birbirinden farklıdır. Pire ilaçlama da kesin çözüm profesyonel pire ilaçlama servisi, pire ilaçlama şirketi ile çalışılarak alınabilir.

İlaçlama teknikeri tarafından pireye özgü olan pire ilaçları kullanılarak pülverizatör (ilaçlama motoru) veya ilaçlama pompası ile yapılır. Bu işlemler sıvı kokulu ilaçlar ile yani pireye özgü olan ilaçların kullanımı ile yapılmaktadır.

- Pireden nasıl kurtulurum?

Profesyonel pire ilaçlama servisi, pire ilaçlama firması ya da pire ilaçlama şirketinden ilaçlama desteği alarak pirelerden kurtulabilirsiniz. Çünkü bireysel olarak verilen çabalar ya da profesyonel olmayan şahıs, firmalara yaptırılan pire ilaçlama sizi pire sorununuzdan kurtarmaz. ‘Pirelerden nasıl kurtulurum?‘ diyorsanız cevabı profesyonel olarak pire ilaçlama olacaktır.

- Pireler ısırır mı?

Pireler gıda gereksinimlerini kan yoluyla sağlarlar. Bu kan ihtiyaçlarını da insan, hayvanlar yoluyla karşılarlar. Pire ısırır. Pire haşeresinin kan emdiği (pirenin ısırdığı) yer kızarır. Pire ısırığı şişer ve belirli bir süre sonra ısırılan yerde kaşıntı oluşur. Pireler kan yoluyla bulaşan tüm hastalıkların mikroplarını insandan insana bulaştırmaktadırlar. Bu nedenle zaman kaybetmeden pire ilaçlama yaptırılmalı ve pire sorunundan kesin olarak kurtulunmalıdır.

- Pirelerden bireysel ilaçlama yöntemiyle kurtulabilir miyim?

Pireler çok hızlı çoğalır. Mekanınızın her alanında da bulunabilir. Bu nedenle uygun alet, teçhizat ve uygun pire ilacı ile pire ilaçlama uygulamasının yapılması gereklidir. Bireysel yollar ile yapılan pire ilaçlamaları pire sorununu çözemediği gibi pirelerin çoğalmasına da neden olur. Bu nedenle kesin ve kalıcı çözüm alabilmek için pire ilaçlama servisleri, pire ilaçlama şirketleri ,pire ilaçlama firmalarından profesyonel pire ilaçlama desteği alınması gerekir.

- Pireler ne kadar yaşar?

Pireler kan emip yumurta yapmayı sürdürdüğü sürece yaşar. Pire haşereleri 1,5 yıl ile 2 yıl kadar yaşamaktadırlar.

- Pireler evlerimize nerelerden gelir?

Pire haşeresi her türlü yol ile evlerimize girip kısa sürede üreme yapar. Beslediğimiz hayvanlar yoluyla, camdan, apartmandan, bahçeden, komşumuzdan vb. her şekilde gelebilir. Zıplama özelliği nedeniyle pirelerin evimize girmesini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

- Pire en çok nerelerde görülmektedir?

Pire çoğunlukla hayvanların olduğu mekanlarda olur. Pire sıcak yerleri daha çok sevdiği için sıcaklığın ve hayvanın olduğu alanlarda daha çok görülür.

- Pire kışın bulaşır mı?

Pire haşeresi genellikle sıcak alanları sever. Bu nedenle daha çok yaz aylarında aktiftirler. Ancak kış aylarında da daha çok iç alanlarda sıcak olan evlerimizde, iş yerlerimizde, apartmanlarda görünürler. Çünkü yaşam alanlarımız olan evlerimiz, iş yerlerimiz, ofislerimiz,  kışın da sıcaktır. Özellikle beslediğimiz hayvanınız da mevcut ise pireler kışında görülür.

Pirelerden Nasıl Kurtulurum

Pire İlaçlama Fiyatları ;

Pire ilaçlama fiyatları pire sorununun bulunduğu yerin (açık ya da kapalı alan) büyüklüğüne yani metrekaresine göre farklılık göstermektedir. Çünkü alan büyüdükçe ya da küçüldükçe kullanılan pire ilacı ya da pire ilaçlarının miktarı da farklılık gösterir. Dolayısıyla pire ilaçlama fiyatları da değişir. Biz pire ilaçlama servisi olarak ekonomik pire ilaçlama fiyatlarımız ile kesin çözümler sağlamaktayız. Pire ilaçlama fiyatlarımız tüm semtlerde sabittir.