BİTKİ İLAÇLAMA

BİTKİ İLAÇLAMA

BİTKİ İLAÇLAMA

Bitki ilaçlama, ev, işyeri ya da fabrika gibi kapalı alanların ilaçlanmasından daha farklıdır. Bitkilerin ilaçlanması için açık alanda işlem söz konusu olduğu için, haliyle ilaçlama metodu da farklı olacaktır. Hatta evde kullanılan ilaç ile bahçede kullanılan ilaçların muhtevası dahi farklılık gösterir. Bahçede bittkilerin ilaçlanması için öncelikle hava şartları dikkate alınmalıdr. Bunun dışında gündüz ve de özellikle yoğun sıcaklıkların yaşandığı zaman dilimlerinde ilaçlama yapmak çok sakıncalıdır.

Bahçedeki bitkilerin ilaçlaması için en uygun zamanlar seçilmelidir. Örneğin , rüzgarlı bir havada ilaçlama yapmanın  ya da yağmur öncesi ilaçlama yapmanın hiçbir yararı olmayacaktır. Yağmurlu zamanlarda yapılan ilaçlamada , ilaçlar su aracılığıyla süzülerek toprağa akacaktır. Durum böyle olunca böcekler ilacın etkisinden kurtularak hayatlarına devam edeceklerdir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi bahçedeki bitkilerin ilaçlanması gerçekten son derce uzmanlık isteyeceğinden, bitki ilaçlama işi için işinin ustası ve güvenilir bir bitki ilaçlama şirketi ile irtibata geçilmelidir. Uzman kişilerce yapılmayan ilaçlama işlemi, sizlerin solunum yolu sorunları yaşamanızdan tutun da ilaç zehirlenmesine kadar hatta ölüme kadar götürecek ciddi problemlerle karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle piyasada var olan ya da reklamlarda karşınıza çıkan bitki ilaçlama firmaları derinlemesine ve titizlikle araştırılmalıdır. Bulmuş olduğunuz firma kalifiye olmayan elemanları çalıştırmıyor olmalıdır. İşi tam bilmeyen ya da amacı sadece para kazanmak olan bir çiçek ilaçlama servisi sizleri hayat kırıklığına uğratacaktır.

Eda ilaçlama, sizlere tüm bu olumsuzluklardan uzak kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Çiçek ilaçlama işinde öncelikle ilaçlanacak alan uzman ekibimiz tarafından incelenir. Daha sonra hangi bitkiye hangi ilaçlamanın daha uygun olacağına karar verilir. Eda İlaçlama, ilaçlama işi yaparken insan sağlığına ve ekosisteme kesinlikle zarar vermeyen % 100 orijinal ürünleri tercih eder. Kullanılan ürünler TSE damgalı olmasının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın ürün standartlarına da uygun ve aynı zamanda bakanlıkça onaylı ürünlerdir. Bitki ilaçlama işinde deneyim sahibi olan firmamız, kalitesiyle kendini kanıtlamış bir firmadır Sizlerin bbahçe ve bitkilerinizden kurtulmanızı sağlayacak tek isim olan Eda İlaçlama 7 / 24 sizin hizmetinizde olmaktan gurur duymaktadır.

Etiketler: