SARI BÖCEKLER NASIL YOK EDİLİR

SARI BÖCEKLER NASIL YOK EDİLİR

SARI BÖCEKLER NASIL YOK EDİLİR

Halk arasında sarı böcek olarak adlandırılan ve genellikle karanlık, sıcak ve nemli ortamları seven haşereler insan sağlığını ciddi tehdit eden mikroplar taşırlar. Fayans boşluklarından tutun da kilerlerdeki prizlerde bile konuşlanan bu haşere kakalan ya da Alman hamam böceği olarak da bilinir. Boyutları 1 ila 2 cm arasında değişkenlik gösterse de en çok hızlı çoğalmaları ile tanınırlar. Hem mikrop yaymalarını hem de hızlı çoğalmalarını üst üste koyacak olursak riskin çapını da daha iyi anlayabiliriz. Yapılacak olan sarı böcek ilaçlama işlemi ile ortamdan yok edilebilirler ama her ilaçlama işleminde olduğu gibi bazı tedbirlerin de alınması gerekir ki bu tedbirlerin neler olduğundan söz edeceğiz.

Öncelikle Sarı böcek ile mücadele kapsamında uzman firmaların desteğinden yararlanmak gerekir. Böylece hem kesin sonuçlar elde edilir hem de en doğru tedbirler alınmış olur. Çünkü evlerimizde bulunan bakliyat ya da yemek kırıntıları ile beslendikleri için sağlık sorunlarının da temeline eklemek gerekir. Bir de hatalı ilaçlamanın olumsuzluklarına maruz kalmamak adına bu haşerenin ruhsatlı firma ilaçlama yöntemleri ile yok edilmesi gerekir. Sarı böcek nasıl yok edilir diye düşünmek yerine iyi bir ilaçlamanın ardından yapılacak köşe bucak temizleme ve gıda maddelerinin saklama kapları ile tam korunaklı muhafaza edilmesi ile sorundan kurtulmak mümkün olacaktır. Sarı böcek ile mücadele etmenin en belirgin yolu temizlik olsa da olası şikayetlerden kurtulmak için ise ilaçlama işlemi şart olmaktadır.

Ruhsatlı sarı böcek ilaçlama firmaları ilaçlarının Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış olması ve doğru ekipmanlar ile ilaçlama yapılıyor olmasından dolayı çok önemlidir. Sarı böcek illetinden tamamen kurtulmak istiyorsanız bizleri de arayabilir ve tüm haşereleri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Bizler 7/24 saat faal olarak çalışan ve garantili ilaçlama işlemi gerçekleştiren bir firmayız. Uzman ekiplerimiz sarı böcek nasıl yok edilir konusunda eğitim aldıklarından sizlere mutlak memnuniyet sağlayacaklardır. Ruhsatlı bir ilaçlama firması olan Eda İlaçlama sizlere bir telefon kadar yakın. En önemli özelliklerimizden birisi de İstanbul’un her köşesine aynı fiyat ile ilaçlama hizmeti veriyor olmamızdır.

Haşere sorunlarından ve türlerinden söz ederken en üst sıralara sarı böcek eklenmesi abartılı olmayacaktır. Bu zararlı 1-2 cm boyundadır ama oldukça hızlı bir şekilde çoğalırlar. Sessiz ortamlarda konuşlanmaları da varlıklarını fark etmemizin ya da mevcut olandan daha azını görmemize sebep olur. Kısacası sizin gördüğünüzden daha fazlası vardır aslında. İnsan sağlığını çok ciddi tehdit ederler çünkü ekmek, meyve gibi birçok gıda ürününe temas ederler. Bu da ne gibi hastalıklara yol açabileceğini bizlere göstermektedir. Alınacak tedbirlerin arasında temizlik bulunsa da tek başına yeterli değildir. Mutlaka sarı böcek ilaçlama işlemi de yapılması gerekir. Ama tabi ki dip köşe temizlik ile birlikte yapılması da ayrı önem taşıyacaktır. Önlemlerden birisi de gıda maddelerinin muhafazasıdır. Kapalı saklama kapları bu aşamada en doğru seçenek olabilir.

Kiler dolaplarının temizliğine de ayrıca bir önem verilmesi şarttır. Çünkü sarı böcek o kadar sinsi bir haşeredir ki elektrik prizlerinde bile yaşayabilirler. Fayans çatlakları ve nemli karanlık ortamlar da onlar için oldukça idealdir. Sarı böcek nasıl yok edilir diye düşünmeye başladıysanız en önemli yöntemin ilaçlama yapılmasını söyledik. Ama bu ilaçlama sizler tarafından yapılmamalı. Aksine ilaçlama firmalarından destek almak zorunluluk gibidir. Bu firmanın niteliğini de iyi araştırmalısınız tabi. Mesela ruhsatsız bir firma ile sarı böcek ile mücadele yoluna girdiyseniz, sizin kendi yapacağınız bir ilaçlamadan daha fazla katkı beklemek de hayalcilikten öteye gitmeyecektir. En akıllıca olan resmi yollarla kurulmuş olan ve referansları ile kuvvetli bir ilaçlama fabrikası ile görüşmek ve uygulama talebinde bulunmaktır.

Sarı böcek nasıl yok edilir diye tam olarak emin olamıyorsanız sizlere bizleri aramanızı öneriyoruz. Çünkü bu konuda garantili ilaçlama işlemi gerçekleştiren tek firmayız. Bizler 7/24 saat sizin memnuniyetiniz için çalışıyoruz ve bu nedenle de güçlü referanslarımız ile adımızdan söz ettiriyoruz. Sarı böcek ile mücadele konusunda deneyimli ziraat teknikerlerimiz günün her saatinde sizleri haşerelerden arındırmak için bekliyor. Ruhsatlı firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanıyor ve sizleri de güvence altına alıyor. Eda İlaçlama olarak sizlere mutlak garantili sarı böcek ilaçlama işlemi gerçekleştiriyoruz.

 

 

Etiketler: