Jel ilaçlama yöntemi oldukça güvenli ve sağlıklı bir ilaçlama şeklidir. Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği ve karıncalar üzerinde etkilidir. Hamam böceği ve karınca üzerinde kullanılan jel ilaçlar farklıdır ve farklı özelliklerdedirler.

Jel ilaçlama içeriğinde bulunan imidakloprid maddesi haşereyi üzerine çeker. Jel ilacı yiyen haşere zehri bünyesine alır ve yuvasında ölür. Ölen haşereyi diğer haşereler yer ve onlarda zehri bünyelerine alır. Bu işlem zincirleme olarak devam eder.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama mekanlarda kapı pervazları, pencere pervazları, dolap içleri gibi alanlara uygulanmaktadır. Bu alanlar ilaçlama işlemini yapan ziraat teknikeri tarafından belirlenir. Kullanılan jel ilaçların mutlaka etkili olması gereklidir. Çözüm alabilmek için çok önemlidir. Piyasa da satılan çoğu jel ilaç içeriği basit içeriğe sahip olup kesinlikle böcek sorununu çözmemektedir.

Jel ilaçlama yönteminde ilaçlama yapılan alanın terk edilmesine gerek yoktur. İlaçlama süresi yerin büyüklüğüne göre  değişir. 1oo metrekare alan da jel ilaçlama süresi 15 ile 20 dakika arasında değişir. Mekan büyüdükçe sürede orantılı olarak artar.

 

    • Mekanın terk edilmesine gerek yoktur. (İlaçlama sırasında ziraat teknikerimizin yanında durabilirsiniz.)

 

    • Jel ilaçlama kokusuz ilaçlamadır.

 

    • İlaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapmanıza (bkz. kokulu sıvı ilaçlama), ilaçlama sonrası da herhangi bir temizlik ya da temizlik işlemi yapmanıza gerek yoktur.

 

    • Jel ilacın şırınga ile ya da jel tabancası ile uygulanması gerekir. El ile ya da farklı yöntemlerle jel ilaçlama yapılmamalıdır.Jel ilaçlama yöntemi mekanın terk edilemeyeceği alanlarda kullanılmaktadır. Bebek olan mekanlarda, çok geç saatlere kadar çalışan işyerlerinde, lokantalarda, pastaneler, gece kulüplerinde, yatalak hastası olan vb gibi yerlerde kullanılabilir ve en çok tercih edilen ilaçlama şeklidir.

Eda ilaçlama şirketi olarak en etkili jel ilaçları kullanmakta olup garantili olarak ilaçlama hizmeti sunmaktayız...

 

  

jel ilaçlama 1

 

Öncesinde veya sonrasında her hangi bir işleme gereksinim olmadan yapılan jel ilaçlama yaşam alanlarında hiçbir eşyayı, objeyi yerinden kaldırmadan yapılan pratik bir ilaçlama çeşididir.

Günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemez. jel ilaçlama karınca, örümcek, hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği gibi hem kötü görüntü sergileyen hem de dolaplarınıza, kapılarınıza zarar veren bu tür haşereler ile mücadelede sıkça uygulanmaktadır. Maalesef bu tür böcekler ne kadar sıklıkla temizlenmeye çalışılsa da, kesin çözüme kavuşması zordur. Jel ilaç sürüldüğü yerden bu böcek türlerine koku salgılamakta ve kendine çekmektedir. Haşerenin bu yemlere karşı koyması imkansızdır. Jeli yiyen haşere yuvasına geri döner ve ölür. Ölen böceği başka bir böcek yer ve oda ölür. Zincirleme şeklinde devam eden bu reaksiyon devamlığı sağlamaktadır. Kullanılan silikon görünümlü ilaçların koku ve yan etki içermemesi, kısa sürede uygulanabilmesi ve uygulama yapılan alanı terk edilmesine gereksinim olmaması.

  

 

jel ilaçlamanın tercih sebepleri arasındadır. Ayrıca kesinlikle uygulama yapılan bölgelerin, işlem sonrasında temizlenmemesi gerekmektedir. Bitkilerinizi, çocuklarınızı, evcil hayvanlarınızı ve yiyecek içeceklerinizi hiçbir şekilde koruma altına almanıza gerek yoktur.

 

Jel ilaçlama uzun süre kalıcı etkiye sahip olduğundan, uygulama yapılan dolap, kapı, raf gibi yaşam alanlarımızın ayrılmaz parçalarının ömrünü de uzatmış olacaksınız. Yaşam alanlarınızı sıradan ilaçlama servislerine emanet etmeyin.

 

Özellikle jel ilaçlama yapacak ekibin eğitimli personellerden oluşması son derece önemlidir. Eda İlaçlama olarak sizleri jel ilaçlama konusunda deneyimli ekibimiz ile tanışmaya davet ediyoruz.

 

 

 

 

Jel İlaçlama nası yapılır

 

Jel İlaçlama son derece sağlıklı bir yöntemdir. İnsanların duyacağı bir koku barındırmaz. Kokusuz olması  jel ilaçlamaya olan güvenin artmasını sağlamaktadır.

 

Jel ilaçlama uyguladıktan sonra evi havalandırmaya gerek bulunmamaktadır.  Aynı zamanda  jel ilaçlama bulaşacak bir yapıda değildir.  İşte bu nedenle de özel korumalar yapmaya gerek kalmamaktadır. Her eşyanız olduğu yerde kalabilir. Çünkü jel ilaçlama tespit idilmiş olunan böcek yuvalarına ya da yuvaya en yakın noktaya uygulanacaktır. Tespit etmiş olduğumuz hedef noktalarına damlacıklar halinde bırakılan jel afiyetle yenmeye bekleyecektir. 

 

Dikkat edilmesi gereken en önemli faktör böceklerin olabileceği her noktanın tespit edilmesidir.  Rastgele uygulama yapılması durumunda sonuç almak mümkün değildir. Jel ilaçlama uzman kişilerin uygulamaları ile gerçekleştirmesi gerekir.

 

Fayans kırıkları, beyaz eşyaların motor aksamları, parke süpürgelikleri, ahşap cam kenarı boşlukları ve aklımıza gelemeyecek bir sürü nokta böceklerin üreme yapmasına elverişli mekanlar olabilmektedir. Haşerelerin en önemli özelliklerinden bir tanesi hızla çoğalmalarıdır.

 

Her noktaya ilaçlama yapılmaz ise hızla çoğalan haşereler çoğalmaya devam edecek biz ise jel ilaçlamanın işe yaramadığı dair yanlış bir kanaate varmış olacağız. Bu nedenle jel ilaçlama yapılırken haşerelerin nerede konumlanacağını çok iyi bilen uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

 

Eda İlaçlama olarak jel ilaçlama yöntemi hassasiyetle uygulanmaktayız. Jel ilaçlama damlacıklar halinde maksimum faydanın sağlanacağı doğru noktalara yerleştirildiğin de sorunun çözümü muhakkak ki müspet olacaktır.

Eğer evinizde karınca, örümcek, hamam böceği, kalorifer böceği, kara fatma,  kakalak, problemi varsa jel ilaçlama ile haşere problemlerinizden sağlığa sıfır zarar vererek ve uygun bir fiyat ile sorunsuzca kurtulabilirsiniz.

 

Jel ilaçlama da fiyatı belirleyen element kullanılan yemin kalitesidir.

 

Jel İlaçlama içermiş olduğu aktif maddelere ve ürün kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Kalite başarıyı ve uzun süre kalıcılığı da beraberinde getirecektir.  

 

İlk bakışta fiyatı diğer ilaçlardan daha pahalı görünebilir size ancak daha kalıcı bir yöntem olması uzun süreli haşerelerle mücadele etme özelliği fiyatının yüksek olmadığını göstermektedir. Daha uygun bir ilaçlama yöntemi kalitesiz ilaç kullanıldığında haşerelerden kurtulamayacaksınız tekrar tekrar evinizde ilaçlama yaptığınızda da masrafınızın jel ilaçlama yönteminden çok daha fazla olacaktır.

 

 

Jel ilaçlama FiyatlarıAyrıca sağlığınız açısından sıfır riskli olan jel ilaçlama size sağlık masrafı ve hastalık nedeniyle oluşacak bir mutsuzluk durumu da oluşturmayacaktır.

O zaman jel ilaçlama hem maddi hem de manevi olarak düşük maliyetli bir ilaçlama yöntemidir. Haşereli bir ortamın insana kaybettireceği imaj göz önüne alındığından aslında jel ilaçlama kullanarak elde etmiş başarının fiyatlandırmadaki payı çok minimum düzeyde kalacaktır.

 

Eda İlaçlama olarak kaliteyi ucuza sunmaktayız. Gıda sektöründe hizmet faaliyetleri gerçekleştiren bir işletme olduğumuzu ve haşereler tarafından zor durumda olduğumuzu varsayalım Jel İlaçlama sıcak yerlere lokantalara, gıda üretilen ve satan erlere rahatlıkla uygulanabilir. İmajımızı kaybetmemizin maliyeti jel ilaçlama fiyatından çok daha fazla olacaktır.