AKREP İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

AKREP İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

AKREP İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Sıcak ve nemli yerlerde yaşam sürdüren akrep vücutları sert bir tabaka ile örtülü olup, kıvrık kuyruğunda insana zarar veren zehre sahiptir. Soğuğu sevmeyen akrepler karlı bölgeli alanlar dışında çöllerde, ormanlık alanlarda ve taşlık yerlerde oldukça sık bir şekilde rastlanılır. Gündüz pek ortalıkta dolanmayı sevmeyen akrepler genellikle geceleri aktif şekilde görülmektedir ve hatta gündüzleri pek ortalıkta görülmedikleri gibi de taşların altında ve kurumuş ağaç kabuklarının arasında kolayca saklanmaktadırlar. Yüzeyi kaygan olan zeminlere asla tırmanamayan bu tür haşereler ortalama 10 ile 60 arasında bir larva doğurmaktadır. Bir besin ile aylarca aç kalarak uzun süre dayanabilen bu türler genellikle besin kaynağı olarak böcekleri, örümcekleri ve kırkayakları kullanırlar. Diğer ir taraftan da büyük olan türleri küçük yılanları, kertenkeleleri ve fareleri de yiyebilecek kapasiteye sahiptir.

Bazen nadir olarak da olsa özellikle bahçeli olan ya da ağaçların yoğun olarak bulunduğu alanlarda yer alan evlerde bu çeşitlere rastlamak mümkündür. Oldukça zehirli olan akreplerin insanları öldürebilecek kadar güçlü zahirleri vardır. Bir akrebin sokması sonucunda insan hayatını çok kolay bir şekilde kaybedebilir ya da ömür boyu hastalık içerisinde yaşam sürdürmeye mahkum kalır. Akreplerle bireysel yapılan mücadele zehirli bir yapıya sahip oldukları için oldukça tehlikelidir ve işin uzmanı tarafından müdahale edilmesi şarttır. İşin uzmanı olan bir ekip bu tür ile anında nasıl mücadele edeceğini bilir ve ona göre hareket eder. Akrep ilaçlama işin uzmanınca yapılırsa başarılı sonuçlar verir. İşin uzmanı olmayan ilaçlama firması sizlere hiçbir zaman doğru sonuç vermeyeceği gibi daha fazla zaman kaybettirir. Günümüzde ilaçlama firmaları bir yarış içerisinde her geçen gün kendini fazlasıyla geliştirme çabalarına devam etmektedir. Akrep ilaçlama nasıl yapılır ya da akrebi nasıl yok ederim diye karar kara düşünmek yerine bırakın sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bir firmaya gidin. İlaçlama şirketleri bireysel yapılan mücadelelere göre daha ekonomiktir ve sağlık açısından da risk taşımamaktadır.

Geçtiğimiz şu günlerde sürekli olarak açılan ilaçlama firmalarının sayısı da giderek artmakta ve hatta bazıları ise en ufak bir bilgi sahibi olmadan sadece kar üzerine kurulmaktadır. İşte bütün bu sebeplerden dolayı bir ilaçlama firması seçilirken doğru tercih yapılmasında fayda vardır. Sizlere bu konuda son derece yardımcı olabilecek Eda ilaçlama olarak bizler uzman ekibimiz ile gece gündüz demeden yanı başınızda olmaya her daim devam edeceğiz. Çalışanlarımız ilaçlama konusunda oldukça deneyimli olmasının yanında bu işin eğitimini almış kişilerden oluşmaktadır. Problemli olan bölgeyi bizzat yerinde görmeden işlem yapma taraftarı olmayan bizler için kullandığımız ilaç da büyük önem taşımaktadır. İlaçlama yaparken insan sağlığına zarar vermemek için sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçları kullanmaktayız ve bu konuda da oldukça hassasızdır.

 

 

 

 

 

 

Etiketler: