ÇİÇEK İLAÇLAMA

ÇİÇEK İLAÇLAMA

ÇİÇEK İLAÇLAMA

Bahçelerimizde pek çoğumuz çiçek yetiştirmeyi severiz. Çiçeklerimizi yetiştirip büyüttüğümüzde bir de bakmışız, çiçeklerimizde böcekler oluşmuştur. Bahçe bitkileri yani genel anlamda süs bitkileri böceklenmeye oldukça müsait bitkilerdir. Çiçeklerde böcek görmüşsek bir süre sonra çiçeklerimiz böcek istilasına uğrar. Böcek istilasına uğrayan çiçekler, zamanla sarıp solmaya hatta kurumaya başlar. Süs bitkilerimiz tüm çekiciliğini kaybetmeye başlar. Bu gibi durumlarda çiçekler için ilaçlama yapmak gerekebilir.

Böcek oluşumu başladığı andan itibaren birçok kimse çare aramaya başlar. Her ne kadar çare aransa da çiçekler için bireysel mücadele etkin olmayabilir. Çiçekler, hem hassas bitkilerdir hem de her çiçeğin yapısı ve ilaca karşı duyarlılığı farklıdır. Bu nedenle bahçe ilaçlama işini yaparken son derece dikkatli olunmalıdır. Çiçeklerin ilaçlanması son derece uzmanlık isteyen bir işlemdir. Yani, tam bilgi sahibi olunmadığı takdirde, çiçeklerinizin zarar görmesi bir yana kendinizi de tehlike altına atmış olursunuz. Bu tehlikenin boyutları ölümcül olacak kadar ciddi olabilir.

Çiçekler için ilaçlama yaparken son derece dikkat edilmelidir. Bahçeye sıkılan ilaçlar solunum yolları için tehlike arz eder. İlaçlama, son derece profesyonel bir çiçek ilaçlama firması yardımı ile yapılmalıdır. Çünkü çiçek ilaçlama servisi görevlileri ilaçlama işleminin hangi saatlerde ve hangi uygun hava ısısı altında yapılacağını ya da rüzgârın hızının ve yönün hangi yönde olduğunu çok iyi bilmek durumundadır. Bazı durumlarda ilacın yan etkilerini bile tam olarak bilmeleri gerekir.

İşte tüm bu özelliklere sahip ve piyasada karşılaşabileceğiniz çiçek ilaçlama şirketi olarak karşınıza belki de ilk sırada çıkacak olan Eda İlaçlama sizlere en iyi hizmeti sunacaktır. Firmamız, çiçek ilaçlama için görevlendirdiği ekipler alanlarında uzman çalışanlardan oluşmaktadır. Eda İlaçlama, bahçe çiçeklerinizin sağlıklı bir yeşilde yaşamlarını sürdürebilmesi için kullandığı ilaçları, tamamen Sağlık Bakanlığının onayladığı ilaçlardan seçmektedir. Bu sayede, bitkileriniz sağlıklı ve böceklerden arınmış ve daha canlı bir görünüme sahip olacaktır. Kullanılan ilaçlar, çiçeklerinize zara vermediği gibi bahçenizde bulunan diğer bitkilerinize ve evcil hayvanlarınıza asla zarar vermez.  Eda İlaçlama, Sizlerin ve bitkilerinizin sağlığı için haftanın yedi günü; günün her saati kesintisiz hizmet sunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz anda bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Etiketler: