GÜVELENME

GÜVELENME

GÜVELENME

Güvelenme, güve denilen canlıya maruz kalmak olarak tanımlanabilir. Güve, kelebeğe benzeyen kanatlı bir böcek türüdür. Güveler , çift kanatlı olur ve üzerleri pullarla kaplıdır. Renkleri kahverengi, gri ve metalik gri tonlarda olabilir. Bu canlılar, oluşum evrelerini tamamladıklarında güve kelebeği olarak adlandırılırlar. Evde güve oluşması bazı faktörlere bağlıdır. Evlerde sizlere en çok huzursuzluk veren giysi güveleridir. Bu güveler elbise güvesi olarak da bilinirler. Giysi güveleri elbiseleriniz kadar; saç, kıl, tüy ve yünlü olan her şeye ilgi duyarlar. Güveler, kapalı , rutubeli ve nem oranı yüksek olan yerlerde kendilerine en uygun yaşama ortamını bulurlar.

Mutfakta açıkta bıraktığınız, fasulye, nohut, bulgur ve un gibi bakliyatlar evlerinizde güvelenme sorunu oluşturabilir.  Açıkta bırakılan bu gıda maddeleri evin güvelenmesi için davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Evinizde güve oluştuğunu anlamak hiç de zor değildir. Etrafta bol miktarda uçuşan güve kelebekleri bu durumu anlamınızı kolaylaştıracaktır. Eviniz güve istilasına uğramışsa inanın güve haşeresi ile mücadeleniz ve ondan kurtulmanız zannettiğiniz kadar kolay olmayacaktır.

Güve haşeresi ile karşılaşmamak için evde bazı tedbirler almanız gerekebilir. Bunların ilk başında, kapı ve pencereleri açık tutmamak, buralara sineklik taktırmak gelmelidir. Ancak ne kadar uğraşırsanız uğraşın işiniz zor demektir. Güvelenme için ilaçlama yapan uzman bir firmadan yardım almanız şarttır. Güve ilaçlama uzmanlık gerektiren bir iş olarak görülmeli ve piyasada bu işi yapabilecek en iyi firma araştırılarak seçilmelidir. Hiçbirimiz güve kelebeği kolonisiyle yaşamak istemeyeceğimiz için ve de paramızın boşa gitmesi hoşumuza gitmeyeceği için en kaliteli ve işinin ehli bir firmayı bulmalıyız.

Güvelenme sorunu yaşadığınız andan itibaren hiç vakit kaybetmeden Eda İlaçlama ile irtibat kurabilirsiziniz. Eda İlaçlama , uzun yıllardır böcek , haşere ve güvelerle etkin mücadele eden ve etkili sonuçlar alan köklü bir firmadır. Firmamız , bünyesinde kalifiye olmayan elemanaları asla baındırmaz. Bunun yanı sıra güve ilaçlama işleminde son derece sağlıklı ve ekolojik dengeye zarar vermeyen ilaçlar seçmektedir. Zaten, Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı ve TSE sertifikalıdır. Güve kelebeklerinden sonsuza kadar kurtulmanız  Eda İlaçlama firması ile hiç de zor değil. Günün her saati hizmetinizde olmaktan gurur duyarız.

Etiketler: