EVDE HAŞERE İLE MÜCADELE

EVDE HAŞERE İLE MÜCADELE

EVDE HAŞERE İLE MÜCADELE

Haşere çok sayıda insan ve hayvanın hastalığının başından yer alan ve bünyesinde sayısız mikrobu taşıyan çeşittir. Çok uzun yıllar önce sıtma, veba gibi tedavisi o dönemlerde zor olan ve hatta mümkün olamayan birçok hastalığı insanlara yayan haşereler olarak bilinmektedir. Haşerelerin sayısız çeşitleri vardır. Pire, kene, fare, hamam böceği, kalorifer böceği, bit bunlardan sadece bir kaçıdır. Hemen hemen her ortama hızlı bir şekilde ayak uydurabilme özelliğine sahip olan haşerelerin en büyük ortak özellikleri hızlı bir şekilde çoğalmalarıdır. Bu tür hayvanlar özellikle nemli ve sıcak alanlarda yaşamaktan hoşlanırlar ve özellikle de her daim sıcak olan evlerde hayatını sürdürmektedirler. Diğer bir taraftan da evler onların besin ihtiyacını kolayca karşılayabileceği muhteşem alanlardır. Evde haşere olduğundan insan hayatı için büyük risk ortaya çıkmaktadır. Haşerelerin bazı türleri genellikle besin ihtiyacını karşılamak için geceleri ortaya çıkarlar ve aydındık alanlardan hiç haz etmezler.

Karıncalar evdeki haşereler türünün en başlıca olanlarındandır. Mutfakta özellikle de yüzeye dökülen şekerli bir şeyin başında yüzlerce karınca bulmak mümkündür. Yok etmek sanıldığı kadar kolay da değildir. Bireysel yapılan savaş bazen tek başına yetersiz gelebilir. Bütün bu sebeplerle birlikte sağlık açısından da evde haşere ile mücadele için en etkili metot bir uzman tarafından yapılacak olan ilaçlamadır. Günümüzde ev ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda kendisini her geçen gün geliştiren ve yenileyen sayısız ilaçlama firmaları boy göstermektedir. Bu firmaların bazıları işini sağlam yapan kaliteli iken bazıları ise ilaçlama konusunda en ufak bir deneyim sahibi olmayan ve sadece para kazanma hırsı üzerine kurulmuştur. Evde haşere ilaçlama oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Çünkü ev ortamında yaşayan bireylerin yapılan ilaçlama işleminden zarar görmemelerinin yanı sıra evde yer alan yiyeceklerinde etkilenmemesi gerekmektedir. Buna dikkat eden ilaçlama firmaları genellikle evlerde kullanılan ilaçlara ayrı bir özen gösterir. Kokusuz ve sağlığa zararı olmayanları tercih eder. Diğer bir taraftan da ilaçlama yapılacağı gün ve saatte evinizi terk etmek zorunda kalmayarak günlük işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Eda İlaçlama olarak bizler insan sağlığına son derece önem vererek onların yaşamlarını en ufak bir riske atmadan sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçları kullanırız. Şirketimiz kurulduğundan bu yana halkı her türlü haşerelerin bulunduğu alanı temizlemek için kurulmuştur ve daha fazla halka hizmet etmek amacı ile yapmış olduğu bütün ilaçlama işlemleri ekonomiktir. Bizler resmi bir kurumuz ve bunu da bireylere ispatlayabilecek her türlü belgeye sahibiz. Firmamız İstanbul’un sadece belli bir alanında değil hemen hemen her alana hizmet edebilecek kapasiteye ve teknik elemana sahiptir. Bizler ve çalışanlarımız ilaçlama işlemlerine belli bir gün ya da saat ayırmadan sizlere 7/24 hizmet etmek amacı ile kurulmuştur.

 

 

Etiketler: