HAMAM BÖCEKLERİNDEN KURTULMAK

HAMAM BÖCEKLERİNDEN KURTULMAK

HAMAM BÖCEKLERİNDEN KURTULMAK

Evimizde asla görmek istemeyeceğimiz haşere türleri içinde yer alan hamam böceği görünüş itibari ile tiksindirici ve ürkütücüdür. Eklem bacaklılar sınıfında yer alan bu haşere türü genellikle sıcak olan ortamlarda yaşama taraftarıdır. Sıcak ve nemli olan yerlerde yaşayan hamam böcekleri hemen hemen bütün dünyada her ortama kolay uyum sağlayabilirler. Oldukça sevimsiz görüntüleri olan bu türler iletişimini sağlayan, yön tayinini yapan, yiyeceğini bulmasına fayda sağlayan ve tehlikeleri çabuk algılayan yapıları tamamen başucundaki antenlerine borçludur. Oldukça güçlü ve sağlam yapıya sahip olan bu haşere türü bulunduğu ortamı kolaylıkla terk etmek istememekle birlikte, çok hızlı bir şekilde de burada çoğalabilecektir. Soğuğa karşı dayanıklı olan yapıları vardır. Herhangi bir insanın bile donarak öldüğü bir yerde uzun süre kalarak yaşayabilecek güce sahiptir. Kolayca ölmeyen bu tür ayakları, kanatları veya herhangi bir uzvu koptuğunda ve hatta başları koptuğunda dahi bir hafta kadar yaşarlar.  Evlerimizde mutfak, banyo, pis atık su borularında, evin nemli bölümlerinde ve yatak odalarında olmak üzere evin iç kısımların tamamında bulunurlar

Besin arayışlarını genellikle tehlikenin daha az olduğunu düşündüğü zamanlarda yani geceleri bulmak için yola koyulurlar. Bazen de kendi ölmüş türlerini yiyebilecek kadar gaddarlardır. İnsanı ısırma ya da sokma gibi bir özeliği yoktur. Fakat masum oldukları da söylenemez. Çünkü insana hastalık bulaştırmada çok etkili rol oynarlar.  Bu böcekler ev ve iş yerlerinde açıkta bırakılan her türlü sebze, meyve ve yemeklerden yerler. Hamam böcekleri beslenirken besinler üzerinde kalan dışkı salya ve yumurtaları ile insanlara birçok hastalık ve mikrop bulaşır. Hamam böceğine çözüm hiç vakit kaybetmeden yapılmalıdır. Aksi takdirde çoğalıp baş edilmesi zor bir hal alır. Bireysel olarak hamam böceğinden kurtulmak imkânsızdır. Çünkü sürekli olarak yumurta bıraktıklarından bitti zannettiğiniz an yeniden karşınıza çıkması kaçınılmazdır. Hamam böceklerinden kurtulmak ve onları tamamen yok etmek için evlere ya da iş yerlerine belli aralıklar ile ilaçlama yapılmasında yarar vardır. Hamam böceği ilaçlama konusunda uzman olan ve teknolojiyi yakından takip eden sayısı oldukça fazla olan firmalar vardır.

Bizler Eda ilaçlama olarak o firmaların başında yer almaktan gurur duymaktayız. Şirketimiz profesyonel ekipten oluşmaktadır. Çünkü birler çalışacağımız kişileri özenle seçer, onların eğitimli ve deneyimli olup olmadıklarını gözden geçiririz. Firmamızın yapmış olduğu bütün ilaçlama işlemleri cebinizi yakmayacak ya da zarar vermeyecek kadar ekonomiktir. Bizler sadece belli kesime hitap etmeyiz. Bizim amacımız kurulduğumuzdan bu yana her halkı haşere sıkıntısından nerede olursa olsun kurtarmaktır ve bu amaçla da yola çıktık. İlaçlama servisi olarak bizler kurulduğumuz yıldan bu yana ne kadar resmi olduğumuzu her türlü belgelerle sizlere ispatladık. Bizlere her saat ulaşabileceğiniz çağrı merkezimiz sizlere yardımcı olmak için ellerinden geleni yapmaktadır.

 

Etiketler: