LAĞIM FARESİ İLE MÜCADELE

LAĞIM FARESİ İLE MÜCADELE

LAĞIM FARESİ İLE MÜCADELE

Fare haşere türleri içerisinde en pis ve en mikrop olanıdır. Hemen hemen her delikten rahatça geçebilmekle birlikte nerede pis alanlar varsa orada bulunurlar. Fareler kendi içlerinde birçok türleri vardır ve yaşam alanlarına göre de boyutları ve renkleri farklılık gösterir. Tarla fareleri genellikle yeme ihtiyaçlarını bahçelerde yer alan yiyeceklerden karşılar ve yeni olgunlaşmaya başlayan besinlere zarar vererek çiftçiyi zarara uğratırlar. Lağım faresi ise bu türlerin içinde en pis olanıdır. Bu türün genellikle avlanma ihtiyacını geceleri uyuşturarak hissettirmeden yapmaktadır. Diğer bir taraftan da diğer fare çeşitlerine göre  boyutları daha büyük olmakla birlikte daha vahşi bir bünyeye sahiptir. Yani saldırgandır ve bir insana saldırarak çok kolay bir şekilde zarar verebilmektedir. Kemirgen bir türe sahip olan lağım fareleri güçlü ve kemirgen dişlere sahip oldukların bunları çok iyi değerlendirerek her yeri kemirmeye bayılırlar. En çok kemirdikleri yerler ise kablolardır. Kemrilen kablolar dikkat edilmezse yangın çıkartabilir. Uzun süre aç kalmamak için insanların yaşam alanlarına gelen bu türlerin insan organlarını da kemirme gibi özellikleri oldukları için fazla tehlikeli oldukları bilinmektedir. Ayrıca yaşadıkları yerler itibari ile de milyonlarca mikrobun taşıyıcısı olduğu da gözlerden kaçmamaktadır.

Yaşam alanları genellikle lağımlar, apartman binalarının bodrumları, alt katlar ve otoparklardır. Binanın dışlarında ise genellikle çöp yığınlarının etraflarında gezerler.  Zaman zaman kedi ya da köpek büyüklüğünde olan lağım faresi ile mücadele tehlikeli ve saldırgan olmasının yanında hastalık saçması yönünden tehlikelidir. Lağım fareleri ile mücadele edilmediği sürece nasıl hızla çoğaldıına şahit olmanız mümkündür. Hızla çoğalan bu türler çocuklarınız ve sizler için büyük tehlikeyi beraberinde getirmektedir. Lağım farelere bireysel yapılacak müdahale oldukça  tehlike saçmaktadır. Çünkü bireyler lağım faresine karşı nasıl bir metod uygulacağını bilmez. Fare ilaçlama bilinçli bir şekilde işin uzmanı tarafından yapılırsa en iyi sonuca varılır. Yoksa boşuna uğraş, zaman kaybı ve maddi kayıptan başka bir şey olmaz. Saldırgan olan farelerin türüne yani lağım faresi ilaçlama da aynı şekilde uzman ilaçlama ekibi tarafından yapılmalıdır.

Günümüzde ne yazık ki ilaçlama konusunda hiçbir bilgisi olmayı amacı sadece insanların üzerinden para kazanmak olan sayısız ilaçlama firması vardır. Bunların iyi olanlarından ayırt edilmesi ve iyi bir şekilde araştırılması için için en iyi sonuç olacaktır. Bizler Eda ilaçlama olarak her türlü haşere problemine karşı gece gündüz demeden çalışan ve bunları da oldukça makul rakamlara yapan sayısı az olan ilaçlama firmaları arasında yer almaktan her zaman guru duymaktayız. Firmamız çalışanları işinde uzman ve hangi ilacın hangi türü yok edeceğini şıp diye anlayan bir ekiptir. Bizler için insan sağlığı önemlidir. İnsan sağlığının yanında çevre sağlığına da dikkat ederiz. Bu sebepten dolayı sağlık bakanlığının onay vermediği tek bir ilacı bile kullanmayız.

 

 

Etiketler: