EV AKREBİ

EV AKREBİ

EV AKREBİ

Akrep türleri çok çeşitlidir. Sarı, siyah, kahvarengi,  vb. türleri olduğu gibi boyutları da farklıdır. Küçük olanlarının yanında büyük olanları da mevcuttur. Ve bir çoğu tehlikelidir. Taşıdıkları zehir Hipertansiyon, hipotansiyon, taşikardi, terleme, kas güçsüzlüğü, çift görme, nistagmus, akciğer ödemi, aşırı uyarılabilirlik, kas seyirmeleri, tükrük ve ter salgısında artış,  pıhtılaşma bozukluğu, konvülsiyon, kas felci ve koma ve ölüm gibi üzücü olaylara neden olabilir. Genellikle nemli ve sıcak yerleri tercih ederler bu nedenle banyo, tuvalet vb. yerleri devamlı kuru tutmamız gerekir. Ev akrebi kendisini korumak ve beslenmek için evlerimizi tercih edebilirler. Bu nedenle de sık sık çöpleri atmalı ve evimizi devamlı elektrik süpürgesiyle süpürmeliyiz.

Evde akrep görmek bizi tedirgin edebilir ancak soğukkanlı davranmak önemlidir. Çünkü akrepler kendilerini tehlike altında hissettikleri zaman sokma eğilimindedirler. Daha çok geceleri dolaşırlar ve genellikle kuytu yerleri, yorganları ve ayakkabıları kendilerine yuva olarak seçerler. Akreple bireysel mücade etmek tehlikeli olabilir. Bu nedenle mutlaka ev akrebi ilaçlama servislerinden birinden yardım isteyiniz. Dişi akrepler tek seferde 50-60 yumurta bırakabildikleri için hızla çoğalırlar. Bu nedenle gördüğünüz akrep dışında başka akreplerin olma olasılığı hayli yüksektir. En iyi çözüm bir ev akrebi ilaçlam firması bulmak olacaktır. Akrep ilaçlama bireysel, ananevi yöntemlerle çözülemez. Çünkü tüm akrep yuvaları ilaçlanmak zorundadır. Bu da uzmanlık isteyen bir durumdur. Evde akrep var ise mutlaka iyi bir ev akrebi ilaçlama şirketi bulmalısınız. Çünkü ev akrepleri zehirli olabilir. Bu da yukarıda saydığımız üzücü durumlara neden olur.

Akrepler böceklerle de beslendikleri için evde haşere olması da tehlikeli durumlara neden olabilir. Bu nedenle evde haşere varsa böcek ilaçlama da düzenli olarak yapılmalıdır. Eda İlaçlama şirketi sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını öncelik yaparak hareket etmektedir. Kullandığımız ekrep ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Sadece yok edilmek istenen akreplere etki eder sizlerin sağlığını tehlikeye atmaz. Çalışma arkadaşlarımızın hepsi alanlarında uzmandır. Akrep gibi eklembacaklılar ve haşereleri yok etmede teknolojik gelişmeleri takip eden çağdaş yöntemler kullanmaktayız. Evlerinizde,  bahçelerinizde gördüğünüz tüm haşere ve akrepler için günün her saati bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler: