KAHVERENGİ BÖCEK

KAHVERENGİ BÖCEK

KAHVERENGİ BÖCEK

Kahverengi böcek bütün dünyada en yaygın olan haşere türleri arasında yer almaktadır. Kahverengi böceğin asıl adı kalorifer böceği olarak bilinmektedir. Yaygın olarak görülen bu haşere türleri genellikle değil her zaman nemli, sıcak, karanlık ve çok kolay saklanabilecekleri alanlarda yaşamaktan hoşlanırlar. Kahverengi böcekler evlerin mutfaklarında, banyolarında, restoranlar ve gemiler en çok yaşadıkları alanlardır. Diğer bir taraftan da bu haşere türleri elektrikli aletlerin motor bölümlerinde, dolapların aralarında, mutfak tezgâhının karanlık olan alt bölümlerinde, duvarda yer alan küçük büyük yarık ve çatlaklarda bu türlere rastlamak hiç de zor değildir. Kalorifer böcekleri dışarıdan evlere giren alışveriş poşetleri ya da diğer eşyalar aracılığı ile gelir. Bu tür haşereler bir insanın yiyip yemediği her şey ile beslenerek kendilerini kolayıyla aç bırakmazlar. Bu böcek türleri insanların yemiş olduğu ya da yemeye hazırladığı besinlerin üzerinde gezerek oraya salya ya da dışkılarını bulaştırır ve bu sebepten dolayı birey hiç fark etmeden bakteri ive mikroplu olan yiyeceği yiyerek kendini hastalığa hazırlar.

İnsanları asla ısırma gibi özelliği olamayan bu böcekler gıdalara bulaştırdıkları ile vücudu olumsuz yönde etkilerler. Hatta bu olumsuz etkilerden bazıları dizanteri, verem, astım ve mantar hastalıklarıdır. Aşırı sıcak ve oldukça nemi seven bu türler yumurtlayarak çoğalır ve ortalama tek seferde 200 kadar yumurta bırakabilir. Bireysel ilaçlama ya da geleneksel çözümler hiçbir zaman etkili yöntem değildir. Bu sebepten dolayı bu böcek türlerine karşı mutlaka ilaçlama yapılmasında yarar vardır. Geçtiğimiz şu günlerde teknolojinin de hızla yayılması ile birlikte sayısız ilaçlama firması yaygın olarak faaliyet göstermekte ve kahverengi böcek ilaçlama konusunda da kendini iyice yetiştirmektedir. İlaçlama firmaları bireysel yapılan ilaçlamalara göre daha ekonomiktir ve daha az süre içerisinde çözüme kavuşmuş olursunuz. Sağlık açısından da ilaçlama firmaları tarafından yapılan her uygulama daha hijyendir. İlaçlama firmaları hangi ilacın hangi tür üzerinde kesin sonuç vereceğini anında anlar ve ona göre müdahale eder.

Bizler Eda İlaçlama olarak her türlü haşere problemi üzerinde adımızı duyurmayı başaran firma olarak karşınıza çıktık. Kurulduğumuz günden bu yana İstanbul’da adını bile nadir duyduğunuz alanlarda bile ilaçlama yapabilecek kapasiteye sahibiz. Şirketimizin tek amacı halka hizmet etmektir ve halka daha fazla hizmet etmek için de kendini her gün geliştirmek için ayrı bir çaba harcamaktadır. Bizim yapmış olduğumuz bütün ilaçlama işlemleri sabit fiyattır. Yani gün ya da saat fark etmeden hep ayrı rakama yaparak ne kadar ekonomik olduğumuzu kanıtlamış olduk. Şirketimiz çalışanları gelişen teknoloji karşısında sürekli olarak kendini yenileyen ve takip eden bir potansiyele sahiptir. Diğer bir taraftan da ilaçlara oldukça meraklı oldukları için her ilacı en ince ayrıntısına kadar incelemektedir.

 

Etiketler: