PİRELENME

PİRELENME

PİRELENME

Pire, küçük ve kanatsız olan ve de asalak canlı türünde yer alan zararlı bir canlıdır. Pirelerin kabatlı yoktur ancak atletik yapıları ve uzun ayakları sayesinde uzun mesafeleri kat edebilirler. Pirelere , genellikle hayvanların olduğu yerlerde rastlansa da insan vücuduna yerleşen ve insan vücudunun ısı dışında yaşayamayan insan pireleri de vardır. İnsanın pirelenme anında hemen tedbir alması gerekmektedir.  Çünkü, pire insan vücudunda kaşıntılar yapmakla kalmaz kabarcık oluşturu. Bunların dışında tifo benzeri hastalıkları insandan insana taşımakta ustadırlar.

Pireler, asalak canlı olduğukları için evlerimizdeki , kediler başta olmak üzere, evcil hayvanlarımıza da bulaşırlar. Bir evcil  hayvanın pirelenme sorunu yaşadığını normalden daha fazla kaşındığını gördüğümüzde anlayabiliriz. Pireler, yumurtalarını evcil hayvanlarınızın tüylerine bırakırlar, oradan da battaniye, halı, kilm ve koltuk gibi ev eşyalarınıza yumurtalarını dökmek suretiyle tüm evinize yayılırlar. Pire haşeresi kökünün kazınması zor haşere sınıfına girer. Pireler yumurtalarını evcil hayvanlardan dökerek tüm eve yaydığı ve her defasında dişi bir pirenin 60’a yakın yumurta bıraktığı göz önüne alınırsa gerçekten pirelerden kurtulmak zordur. Eğer, pirelenme sorunu yaşamaya başladıysanız hızlı bir şekilde önlem almak için harekete geçmelisiniz. Çünkü, pirelenme hem sizi hem de evcil hayvanlarınızı ciddi sorunlarla baş başa bırakacaktır.

Böyle durumlarda bireysel mücadele yöntemleri işe yaramayacaktır. Pirelenme için ilaçlama uygulaması evde kendi başınıza yapacağınız bir çalışma olmadığından çalışmalarınız hüsranla sonuçlanacaktır. Evin pirelenmesi gibi durumlarda acilen bir firma bulmanız en doğru çalışma şekli olacaktır diyebiliriz. Evinizde, pirelenme için ilaçlama yapacak firmayı çok iyi araştırarak seçmelisiniz. Pire ilaçlama işini yapacak firma , ilaçlama yöntemlerini ve hangi ilacı kullanacağını çok iyi bilmelidir.

İlaçlama şirketleri içerisinde çok iyi bir araştırma yapacak olursanız ve referanslarını da dikkate alırsanız Eda İlaçlama karşınıza ilk sıralarda çıkacaktır. İşini en doğru şekilde yapan firmamız pire ilaçlama şirketi katogorisinde kalite ve güven açısından açık ara öndedir. Eda İlaçlama , evinizde hem pirelenme sorunu için hem de diğer haşere sorunlarınız için en uygun ilacı ve yöntemi belirleyerek işe başlar. Firmamızın kullanmış olduğu ilaçlar bakanlık onnaylı olup çevreye karşı duyarlı ürünlerdir. Eda İlaçlama , bir telefon kadar uzağınızda; güven duyduğunuz bir dost kadar yakınızdadır.

Etiketler: